Cieszanów Rock Festiwal z kolejnymi wykonawcami

Cieszanów Rock Festiwal wzmacnia skład. Oprócz już ogłoszonych wykonawców w dniach 16-19 sierpnia w Cieszanowie zagrają: Booze & Glory, Nocny Kochanek, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat i Skampararas.

Do składu Cieszanów Rock Festiwal, jednej z największych imprez rockowych w kraju, dołączają kolejne zespoły.

Jednym z mocniejszych punktów tegorocznego programu będzie brytyjska legenda street-punka Booze&Glory. To młody, założony w 2009 roku zespół z wieloma sukcesami na koncie. Z Polską łączy ich Marek, wokalista i perkusista grupy oraz świetny cover piosenki „Leave The Kids Alone” nagrany na płytę i wykonywany przez zespół Kult.

Nowe ogłoszenie przynosi również dobre wieści dla miłośników heavy metalu i dobrego humoru – na festiwal wraca Nocny Kochanek. Mówią, że na Cieszanów Rock Festiwal czują się jak w domu, o czym świadczy wypowiedź Krzysztofa Sokołowskiego, wokalisty i lidera zespołu: „Muszę przyznać, że gdy tylko dowiedzieliśmy się, że znów możemy zagrać na CRF, po prostu się podnieciliśmy. W 2016 r. zostaliśmy przywitani tam na miejscu tak, jakbyśmy grali tam co roku i byli znajomymi większości uczestników tego festiwalu”.

Kolejny koncert na festiwalu zagra również Łąki Łan. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i charyzmatycznego lidera: Paprodziada. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które na długo pozostaje w pamięci. O energię pod sceną zadba także Skampararas. Grupa zadebiutowała w 2000 r. doskonale przyjętym albumem „Jedność i zwycięstwo”, który do dzisiaj cieszy się sporym zainteresowaniem fanów muzyki ska.

Do składu CRF 2018 dołączają również Romantycy Lekkich Obyczajów, alternatywny duet założony przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Mają na koncie dwie płyty, a na wiosnę 2018 planowana jest premiera kolejnej pod tytułem „Neoromantyzm”.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie także legend polskiej sceny rockowej. Na CRF wystąpi Proletaryat, który rok temu świętował swoje 30-lecie.

Poprzednio ogłoszone zespoły to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia.

Przypomnijmy: w 2017 r. festiwal odbywał się w dniach 17-20 sierpnia. Wystąpili m.in. Therion, Pidżama Porno, Organek, Happysad i Corruption.

Aktualności związanych z Cieszanów Rock Festiwalem szukajcie via [link]

fot. E. Wójcik

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.