Chuck Billy (Testament): Gra z Davem Lombardo to niesamowite uczucie!

Wokalista zespołu Testament udzielił ostatnio wywiadu dla stacji radiowej WSOU 89.5 FM. Chuck Billy opowiedział m.in. o powrocie do kapeli perkusisty Dave’a Lombardo.

Jako oryginalny muzyk legendarnego zespołu Slayer Lombardo miał swój epizod w Testament, kiedy nagrał z kapelą album „The Gathering” w 1999 r. Album ten był również pierwszą współpracą zespołu z zyskującym wtedy coraz większą popularność brytyjskim producentem Andym Sneapem.

– To po prostu niesamowite! Ostatnie nie jeździliśmy zbyt często w trasy ze względu na moją chorobę i wszystko inne, ale kiedy spotkaliśmy się wszyscy razem przed ostatnią trasą, spojrzeliśmy na siebie i stwierdziliśmy: „Hej, to jest to! Czujemy się razem jak rodzina! I nie trzeba było wielu koncertów, żeby zobaczyć, jak dobrze się bawimy.” – o współpracy z Lombardo mówi Chuck Billy.

– Wczoraj zagraliśmy pierwszy występ drugiej części trasy „The Bay Strikes Back”. Dave dołączył do nas dopiero teraz, gdyż miał do zagrania kilka koncertów z Misfits. Wczoraj przed koncertem powiedział mi, że jest trochę zdenerwowany, bo wskakuje na trasę z biegu. Bez prób, bez większego przygotowania. Ale gdy tylko usłyszał nasze intro, pewność siebie wróciła i zagrał po mistrzowsku cały koncert – dodaje Chuck.

Odnosząc się do brzmienia perkusji w utworach z najnowszego albumu „Titans of Creation”, Chuck mówi: – Cóż, teraz jest zupełnie inaczej. Tę płytę nagraliśmy z Genem (Hoglanem, były perkusista Testament red.). Na początku zagraliśmy na żywo może dwie piosenki, zanim zaczął się cały cyrk z lockdownem. Wraz z Davem dodaliśmy do setlisty jeszcze dwie piosenki z nowej płyty. I Dave nadaje im zupełnie inny styl. On i Gene to dwaj różni muzycy. Dave lubi naturalny, duży dźwięk bębnów, podczas gdy Gene ma bardziej skumulowane brzmienie. Uważam, że obaj są świetni. Gdy zaczęliśmy próby z Davem powiedział: „Nie używam triggerów. Chcę surowy, akustyczny dźwięk perkusji”. Sporym wyzwaniem było dla niego znalezienie takiego brzmienia, żeby brzmiało to jak Testament.

CZYTAJ TEŻ: DAVE LOMBARDO WRACA DO TESTAMENT. „DŁUGO WYCZEKIWANY POWRÓT”

Na początku września Testament zaangażował perkusistę Chrisa Dovasa (Seven Spires) do zagrania pierwszych sześciu koncertów amerykańskiej części trasy. Dave Lombardo był wówczas zajęty koncertami z zespołem Misfits.

Trasa „The Bay Strikes Back Tour”, w której biorą udział Testament, Exodus i Death Angel, zakończy się 15 października w San Jose w Kalifornii. Następnie zespół weźmie się za pracą nad nowym albumem. Jego premiera wstępnie jest planowana na przyszły rok.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.