Byli członkowie Megadeth pracują nad nowym materiałem

Basista Dave Ellefson i gitarzysta Jeff Young spotkali się w studiu gdzie wspólnie piszą materiał jako Kings of Thrash.

Young, występujący w Megadeth w latach 1987-1989 w wywiadzie dla Ghost Cult powiedział, że rozpoczynają proces pracy nad płytą. Gitarzysta porównał komponowany materiał do kwintesencji Megadeth z wpływami Soundgarden i Tool.

– W czwartek wchodzimy do studia gdzie zaczniemy kłaść ślady perkusji i gitar rytmicznych. Robimy to w starym stylu za pomocą dwucalowej taśmy analogowej nagrywając na setkę. Teraz to oczywiście tylko demo z gitarą i basem. Za chwilę dojdzie perkusja i utwory nabiorą konkretnych kształtów. – opisuje proces gitarzysta.

Ellefson w rozmowie dla The Neurotic Guitarist zdradził, że duża część materiału dla projektu Kings of Thrash powstała podczas trasy koncertowej Megadeth o nazwie So Far, So Good….So What!

– Kiedy zaczęliśmy kręcić film dokumentalny o życiu Nicka Menzy który ukaże się w styczniu wszyscy spotkaliśmy się w Los Angeles. Pewnego wieczoru poszliśmy do baru Rainbow na kolację a Jeff mówi: „Stary, przypomnij sobie te riffy i szkice utworów które zrobiłem w trasie „So Far….”. Kiedy mi je nucił powiedziałem, że doskonale pamiętam te numery. Są dosyć złożone, ale mają w sobie moc i finezję thrash metalu. – opowiada Ellefson. – Powiedziałem, że koniecznie trzeba coś z tym zrobić. Zaangażowaliśmy do tego Mike’a Hellera (znanego z Fear Factory i Raven) który jest świetnym perkusistą i producentem do zaaranżowania całości. A teraz bierzemy się za nagranie! – dodaje basista.

Odkąd Dave Ellefson opuścił Megadeth zaangażował się w kilka projektów muzycznych. Jednym z nich jest projekt Ellefson-Soto stworzone razem z wokalistą grupy Sons of Apollo, Jeffem Scottem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.