Bring Me The Horizon tłumaczą, czemu zawdzięczają swój sukces

Muzyka rockowa nie jest już mainstreamem, ale są zespoły, które mimo to dobrze radzą sobie w głównym nurcie. Dobrym przykładem jest Bring Me The Horizon. Członkowie grupy nie mają wątpliwości, że swój sukces zawdzięczają zanikającej wśród rockmanów umiejętności pisania utworów.

Patrząc na liczby wyświetleń utworów Bring Me The Horizon, można odnieść wrażenie, że to jeden z nielicznych dziś zespołów, który osiąga zbliżone wyniki do wykonawców hip-hopowych. Jeśli wierzyć liczbom, nowe single formacji cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczyć może przeszło 20 mln streamów „Mantry” w serwisie Spotify.

Swój sukces członkowie Bring Me The Horizon skomentowali dla czasopisma „Music Week”, zwracając uwagę na umiejętność pisania utworów. Jak zaznaczyli, artyści rockowi mają z nią problem.

– Ogólnie jest źle – stwierdził Jordan Fish, klawiszowiec zespołu. – Moim zdaniem większość rzeczy to gówno. Ludzie, którzy piszą utwory, nie są dobrymi songwriterami. Nie jestem miłośnikiem muzyki z list przebojów, ale są to przeważnie dobrze napisane piosenki, czego wiele zespołów rockowych nie potrafi docenić. Sztuka pisania dobrych piosenek jest naprawdę trudna.

– Każdy z tych zespołów jest w stanie napisać duży przebój, ale oznacza to, że ich członkowie musieliby być ze sobą szczerzy, a to czasem boli. Wiele razy trzeba się odwrócić i powiedzieć, że coś jest gównem, nawet jeśli pracowałeś przy tym codziennie od 6 dni. Jasne, moglibyśmy zostawić niedoróbki i pojechać z materiałem do producenta z nadzieją, że jakoś to dokończy, ale na tym polega bycie rockowym zespołem, że sam piszesz swoją muzykę – dodał Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon

Wokalsita zaznaczył, że czasem warto skorzystać z pomocy doświadczonych songwriterów, nawet jeśli jest się muzykiem rockowym, ale wszystko musi mieć swoje granice.

– Wielu naszych rówieśników zatrudnia ludzi, którzy piszą za nich utwory. Moim zdaniem poprzestawiało im się w głowach – podsumował Sykes.

Przypomnijmy: „Amo”, najnowszy album Bring Me The Horizon, trafi na sklepowe półki na pozątku 2019 r.

Preorder płyty został uruchomiony na www.store-eu.bmthofficial.com

Po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon, a także kilka nowości znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.