Black Sabbath nawiązali współpracę z Dr. Martens. Zobacz glany „Paranoid”

To ważny rok dla dziedzictwa Black Sabbath. 50-lecie przełomowej płyty „Paranoid” to święto dla fanów metalowej legendy. Z tej okazji specjalną linię butów wypuściła kultowa marka Dr. Martens.

Jeden z najważniejszych zespołów metalowych w historii świętował ostatnio 50-rocznicę rocznicę wydania płyty „Paranoid”, albumu, który rozpoczął wielką karierę Black Sabbath, przy okazji wyznaczając ścieżkę rozwoju metalu w latach 70.

O rocznicy Black Sabbath nie zapomniał obuwniczy gigant Dr. Martens, wprowadzając do sprzedaży glany z motywami nawiązującymi do płyty „Paranoid”. Poniżej możecie zobaczyć limitowane modele z elementami zarówno najbardziej rozpowszechnionej okładki drugiej płyty Sabs, jak i mniej znanej – choć o wiele ciekawszej – grafiki przygotowanej przez Keitha Macmillana.

To pierwsza współpraca firmy Dr. Martens z Black Sabbath. Kolekcja ma trafić do sprzedaży 1 października. Nie mamy wątpliwości, że buty spodobają się fanom Black Sabbath, zwłaszcza że sezon na noszenie glanów możemy uznać za rozpoczęty.

Przypomnijmy: firmie Dr. Martens przypisuje się stworzenie pierwszych glanów w 1945 r. To wtedy dr Klaus Martens skręcił sobie kostkę podczas pechowej jazdy na nartach. Wypadek zainspirował go do stworzenia obuwia, które ochroniłoby skręconą kostkę przed kolejnymi urazami, zabezpieczając ją i usztywniając. Posłużyć temu miały buty z wysoką, sznurowaną cholewką, oczywiście ze skóry naturalnej, by odpowiednio dopasowywały się do nogi. Idea dr Martensa sprawdziła się na tyle, że buty według jego projektu zaczęto produkować masowo. Przez kolejne lata wygląd butów ewoluował. Ostatecznie prawdziwe (czyt. współczesne) glany weszły do sprzedaży 1 kwietnia 1960 r., momentalnie stając się hitem.

Więcej o historii glanów przeczytacie w artykule: „Glany – kultowe buty rock/metal. Poznaj ich historię”.

Przypomnijmy: w 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia grupy zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne & Co. zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.