Bestsellerowa biografia Kurta Cobaina doczeka się nowego wydania

Bestsellerowa biografia Kurta Cobaina autorstwa Charlesa R. Crossa w październiku doczeka się wznowienia. Za nowe wydanie książki odpowiada wydawnictwo InRock.

„Pod ciężarem nieba” to najokazalsza biografia ikony grunge’u. Pisząc ją, Charles R. Cross dotarł do ludzi, którzy dobrze znali Kurta Cobaina, zdobywając ich zaufanie i bezcenne wspomnienia. Książka szybko stała się bestsellerem. W zaledwie kilka dni po premierze w 2001 r. była już na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Również w Polsce książka przyjęła się świetnie. Ci, którzy ją znają, wkrótce będą mieli dobrą okazję, by do niej wrócić. W październiku pojawi się nowe wydanie popularnej biografii lidera Nirvany. Książka to jedna z tegorocznych nowości wydawnictwa InRock.

Objętość „Pod ciężarem nieba” zwiększy się z nieco ponad 400 do 544 stron. W środku znajdzie się 16 wkładek ze zdjęciami. Okładkę przygotował Artur Rudnicki.

– Pisząc „Pod ciężarem nieba”, chciałem oddać cześć Kurtowi, przedstawiając jego historię; opowiedzieć o tych włosach i o tym liście, powstrzymując się od osądów. Podobne podejście było możliwe jedynie dzięki wspaniałej współpracy z najbliższymi przyjaciółmi Kurta, jego rodziną oraz kolegami z zespołu. Prawie każdy, z kim chciałem przeprowadzić wywiad, ostatecznie dzielił się ze mną swymi wspomnieniami – wspomina autor

– Życie Kurta było niczym skomplikowana układanka, tym bardziej zawiła, że lider Nirvany tak wiele jej elementów zachowywał w tajemnicy, a rozziew ten stanowił w równej mierze rezultat nałogu, jak i pożywkę dla niego. Chwilami wyobrażałem sobie nawet, że badam koleje losów jakiegoś szpiega, wyszkolonego dwulicowca, który działał na dwóch frontach, po mistrzowsku opanowawszy sztukę upewniania się, że nie ma nikogo, kto znałby wszystkie szczegóły jego życia – dodaje Cross.

CZYTAJ TEŻ: CZY DZIŚ NIRVANA POWTÓRZYŁABY SUKCES „NEVERMIND”? PRODUCENT PŁYTY OCENIA

Charles R. Cross to amerykański dziennikarz, redaktor i autor książek. Pisał m.in. dla „Rolling Stone’a”, „Esquire” i „The Seattle Times”. Jest autorem książek poświęconych m.in. Jimiemu Hendriksowi, Led Zeppelin i Bruce’owi Springsteenowi. Na co dzień mieszka w Seattle, gdzie aktywnie wspiera swoim piórem lokalną scenę muzyczną.

Pierwsze wydanie „Pod ciężarem nieba” znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.