Behemoth, Riverside i Illusion – Materiafest 2017 coraz bliżej!

Koniec wakacji nie jest czymś, na co szczególnie się czeka, ale na Materiafest czekać warto. W ostatni weekend wakacji, 2 września, w Szczecinku będzie głośno. Zagrają Behemoth, Riverside, Illusion i inni. Czujcie się zaproszeni!

W tym roku z rozmachem i line-upem naszpikowanym gwiazdami – Materiafest powraca, by znów wstrząsnąć Szczecinkiem. To będzie metalowe święto, prawdziwa uczta dla fanów mocnych brzmień.

– Jeśli chodzi o tegoroczny Materiafest, jest to największa impreza, jaką mieliśmy okazję współorganizować – przyznaje Tedeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta szczecineckiej formacji Materia, która współorganizuje wydarzenie. – Mamy w tym roku potężnych headlinerów: zespoły Behemoth, Riverside i Illusion, czyli naprawdę czołowe składy.

– Pomysł, by zaprosić zespół Behemoth, wypłynął od naszego burmistrza – dodaje Tede. – Okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Z dwóch powodów. Po pierwsze nazwa i marka zespołu powodują, że festiwal sam się wypromował. Po drugie poniszczyliśmy w ten sposób podziały wewnątrz gatunku metalowego, bo wychodzi na to, że blackmetalowcy występują na imprezie, która raczej jest kojarzona z progresywnym metalem. To dla mnie niesamowite zjawisko. Jestem przeciwnikiem tworzenia podziałów muzycznych i jakichkolwiek innych.

– Muzyka ma łączyć, nie dzielić. To jest tylko muzyka i niech nikt nie próbuje mówić, że jest inaczej – podkreśla Tede, który ze swoim zespołem jako gospodarz również wystąpi na Materiafeście.

2 września na scenie Materia pojawi się o godz. 17.40 – przed Illusion, Riverside i Behemothem. Wcześniej na zlokalizowanej na placu koncertowym w Szczecinku scenie zaprezentują się Spatial, Koronal, Retrospective i Shinigami. Całość wystartuje o godz. 15.00.

To jak – widzimy się na miejscu?

Jeżeli potrzebujecie specjalnego zaproszenia, znajdziecie je poniżej.

A jeśli szukacie koszulek lub jakichkolwiek rzeczy potrzebnych na koncerty, zaglądajcie na RockMetalShop.pl

fot. Stanisław Wadas/WOŚP

https://www.facebook.com/materiafestofficial/videos/709596525913378/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.