Batushka kończy działalność? Ostatnie koncerty na Merry Christless

Święta wprawdzie daleko, ale Knock Out Productions już teraz pracuje nad tegoroczną odsłoną imprezy Merry Christless. Do obsady wydarzenia dołącza Batushka, dla której mają to być ostatnie koncerty przed zakończeniem działalności.

Na koncertowej mapie polski seria Merry Christless zadebiutowała w 2017 r. jako osobliwa forma metalowej Wigilii z udziałem czołowych reprezentantów polskiej ekstremy – z Behemothem, Mgłą i In Twilight’s Embrace na czele.

W tym roku wydarzenie przybierze formę klubowej minitrasy. I tak w ramach Merry Christless odbędą się 3 koncerty: 14 grudnia w warszawskiej Progresji, 15 grudnia w gdańskim B90 oraz 16 grudnia we wrocławskim Centrum Koncertowym A2.

Oprócz Behemotha, który zagra we wszystkich trzech miastach, death metalowej legendy w postaci wracającej po 25 latach (sic!) formacji Imperator i innych już ogłoszonych gwiazd Merry Christless w obsadzie wydarzenia znajdzie się również Batushka!

„Będą to trzy ostatnie koncerty Batushki zamykające płytę „Litourgiya”, po czym zespół zakończy działalność lub wróci z nowym muzycznym projektem” – informuje Knock Out Productions.

Biorąc pod uwagę popularność Batushki, to zaskakujące doniesienia. Grupa – choć z jednym albumem na koncie – zdobyła miano jednej z najważniejszych ekip polskiej ekstremy, odprawiając blackmetalowe liturgie m.in. na Brutall Assault i OFF Festivalu. Do chwili obecnej debiutancki longplay Batushki, wydana w 2015 r. „Litourgiya”, liczy sobie przeszło 2,5 mln odtworzeń w serwisie YouTube.

Szczegóły Merry Christless, w tym szczegóły ostatnich koncertów Batushki, znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: wcześniej, dokładnie 28 lipca, Batushka wystąpi na Festiwalu Uwolnić Muzykę, który objęliśmy naszym patronatem.

Więcej o festiwalu dowiecie się via [link]

fot. (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV