Basista Overkill: „Gdybyśmy sprzedali więcej płyt, bylibyśmy tam, gdzie Wielka Czwórka”

Od pierwszego występu Wielkiej Czwórki minęło już prawie 13 lat. Od tamtej pory nie cichną spekulacje, jakie inne, wielkie zespoły powinny dołączyć do Metalliki i jej towarzyszy w tamtym czasie. Swoje zakusy przedstawia między innymi Overkill.

Pomysłów na to żeby z Wielkiej Czwórki zrobić Wielką Szóstkę czy Wielką Siódemkę było mnóstwo. Wielu fanów uważa, że zespoły takie jak Testament, Exodus czy reprezentujący wschodnie wybrzeże USA Overkill są przez to mocno skrzywdzone i traktowane „po macoszemu”. Swoje przemyślenia na ten temat w ostatnim wywiadzie przedstawił basista Overkill, DD Verni.

– Nie jestem pewien czy otrzymamy jakiekolwiek uznanie. Zawsze czułem, że Wielka Czwórka była wyróżniana, ponieważ sprzedawali więcej. Nie sądzę, że tu chodzi o wpływ, tylko o sprzedaż. Sprzedali najwięcej płyt dlatego są Wielką Czwórką. Overkill, Exodus i Testament były tak samo kluczowe i mimo, że nazywa się nas następną falą thrash metalu, to nie jest to prawda, bo po prostu sprzedawaliśmy mniej płyt – mówi Verni.

Mimo wypowiedzi basisty Overkill nadal stoi bardzo wysoko w branży. Zespół szykuje się do wydania dwudziestego albumu studyjnego o tytule „Scorched”. Grupa w kwietniu wyruszy również na europejską trasę koncertową, jednak tym razem nie pojawią się w Polsce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.