Aerosmith już nigdy nie pojawią się na scenie? Tak twierdzi gitarzysta zespołu

Aerosmith już nigdy nie pojawią się na scenie? To czarny scenariusz, którego nie wyklucza Brad Whitford. Gitarzysta Aerosmith stwierdził, że wiek poszczególnych członków legendarnej kapeli może uniemożliwić dalsze występowanie.

Aerosmith to jedna z największych ikon muzyki rockowej. Amerykanie wprawdzie od blisko dekady nie wydali żadnej nowej płyty, ale w ostatnich latach byli aktywni koncertowo. Wszystko zmieniła pandemia, która w 2020 r. zamknęła w domach leciwych rockmanów. W efekcie do skutku nie doszła m.in. ubiegłoroczna europejska trasa Aerosmith anonsowana jako główny element obchodów 50-lecia grupy.

Aerosmith mają wrócić na scenę w 2022 r. Ale czy rzeczywiście tak będzie?

Brad Whitford, 69-letni gitarzysta Aerosmith, obawia się, że koncertowanie jego kapeli w przyszłości będzie problematyczne. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się w rozmowie z Joem Bonamassą.

– Europejską trasę najpierw planowali na ubiegły rok, a teraz mówią o przyszłym, ale to wszystko pobożne życzenia. Nic nie dojdzie do skutku jeszcze przez długi czas. Czasem naprawdę nie wiem, co moi koledzy wygadują, kiedy opowiadają, że cokolwiek się wydarzy – przyznał Whitford.

– Jest jeszcze coś interesującego, jeśli chodzi o granie w Europie. Ma to związek z Brexitem. Jest o trudniej dostać wizę – dodał muzyk.

Whitford zwrócił uwagę również na zaawansowany wiek jego i pozostałych członków Aerosmith. Jak zaznaczył, to największy problem dla obozu Aerosmith. Średnia wieku w zespole przekracza 70 lat. Najstarszy w kapeli jest wokalista Steven Tyler. Frontman Aerosmith w marcu skończył 73 lata.

– W obliczu obecnych realiów wątpię w to, że jeszcze kiedyś będziemy występować jako Aerosmith. Wiek jest niestety istotnym czynnikiem. Tak to wygląda – krótko podsumował Whitford.

Potrafimy zrozumieć obawy Whitforda, ale mimo wszystko wolimy nie nastawiać się aż tak negatywnie. Póki co przyszłoroczna trasa Aerosmith pozostaje na horyzoncie, a rozwój programu szczepień daje nadzieję na przyszłość. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Aerosmith w lipcu przyszłego roku przyjadą do Polski, by świętować zaległe 50-lecie. I tego się trzymajmy.

Kariera Aerosmith rozpoczęła się na przełomie lat 60. i 70. XX w. To żywa legenda amerykańskiej muzyki, zespół, który sprzedał ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobył niezliczoną ilość nagród, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnął prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej. Skład Aerosmith tworzą Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV