Above Aurora, Dagorath i Volantus na wspólnych koncertach

Nowa generacja polskiego black metalu w natarciu. Above Aurora i Dagorath w połowie października odwiedzą Warszawę, Łódź i Poznań. Jako gość specjalny wystąpi islandzki Vonlaus.

Koncerty odbędą się 17 października w Warszawie (Chmury), 18 października w Łodzi (Magnetofon) i 19 października w Poznaniu (Pod Minogą). Sprzedaż biletów w cenach 30 (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) trwa na www.lefthandsounds.org/bilety

Above Aurora (black metal, Pagan Records)

Założony w Poznaniu, a rezydujący obecnie w Rejkiawiku zespół zadebiutował pochodzącym sprzed dwóch lat albumem „Onwards Desolation”, prezentując wypełniony pesymizmem, transowy black metal. Na początku tego roku Above Aurora przypomnieli o sobie minialbumem „Path to Ruin” zmiksowanym przez Stephena Lockharta w Studio Emissary (Svartidauđi, Slidhr, Rebirth of Nefast, Sinmara). Trans, oszczędność w środkach ekspresji i niezgłębiony chłód – oto wyróżniki obecnego brzmienia grupy.

Dagorath (black metal, Under the Sign of Garazel Prod.)

Trupia aura, piwniczne widziadła, odór stęchlizny i opętanie – to zaledwie najważniejsze cechy, które sprawiły, że Dagorath od chwili debiutu imienną demówką (2016) wymieniany jest jako jedno z największych odkryć rodzimego black metalu. Ostatnie dwa lata przyniosły dwa kolejne wydawnictwa – najpierw duży album „Glare of the Morning Star” (2017) oraz polskojęzyczną epkę „Evil is the Spirit” (2018), na której kwartet zaskakująco, ale w sposób nie budzący wątpliwości rozwija estetykę obskurnej ekstremy spod czarciego sztandaru.

Vonlaus (black metal – Islandia, Vánagandr)

Vonlaus to islandzcy debiutanci z jednym demo na koncie, które zawiera trzy utwory surowego i depresyjnego black metalu. Zimny i posępny klimat Islandii idealnie odbija się w ich kompozycjach. Mimo stricte podziemnego charakteru zespołu debiutancki materiał odbija się coraz szerszym echem, a nowe utwory są w przygotowaniu.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV