Abbath o walce z nałogiem. „To dla mnie czas, żeby się pozbierać”

Abbath ma za sobą trudny czas. Jego uzależnienie od alkoholu w ubiegłym roku wymknęło się spod kontroli. Muzyk chce zacząć wszystko od nowa, trzymając się z dala od nałogu. „To dla mnie czas, żeby się pozbierać” – deklaruje.

Olve Eikemo, znany szerzej jako Abbath, to były frontman formacji Immortal i niekwestionowana legenda black metalu. Jego charakterystyczny wizerunek stał się podstawą wielu memów, które potrafią poprawić humor, ale to, co działo się wokół Abbatha w ostatnim czasie, należy traktować na poważnie.

Jak wielu innych muzyków, Abbath miał pociąg do napojów wyskokowych. Problem okazał się na tyle duży, że muzyk musiał rozpocząć kurację odwykową. Wydarzeniem, które sprawiło, że Abbath postanowił poszukać pomocy, był nieudany koncert w Buenos Aires, gdzie Abbath pojawił się kompletnie pijany, mocno rozczarowując fanów.

– Piłem cały dzień, odkąd opuściłem Chile. To było w ten sam dzień – w wywiadzie dla magazynu „Dagbladet” koncert w Buenos Aires wspomina Norweg. – Po koncercie zdewastowałem backstage. Lustra, stoły, krzesła, butelki… Wszystko. Ale przede wszystkim dewastowałem samego siebie. Kiedy obudziłem się następnego dnia, jedno wiedziałem na pewno: „Muszę zwrócić się po pomoc”. Ta impreza trwała o wiele za długo.

– To dla mnie czas, żeby się pozbierać – nie ma wątpliwości Abbath, który zamierza pozostać trzeźwym.

– Jestem przekonany, że mogę to zrobić. Czuję się, jakbym miał 20 lat mniej. Odzyskałem szacunek do siebie i przede wszystkim kontrolę nad sobą. (…) To już się więcej nie powtórzy. Mam za dużo do stracenia – podsumował pochodzący z Bergen wokalista i gitarzysta.

Póki co Abbath, podobnie jak większość muzyków, musi dać na wstrzymanie z koncertami. Niewykluczone jednak, że po pandemii kariera blackmetalowego banity wróci na właściwe tory. Sam Abbath ostatnio wspomniał, że chętnie wróciłby do składu Immortal. Czy tak się stanie? Pozostali członkowie Immortal nie ukrywali, że ich drogi z Abbathem rozeszły się przez jego problemy z Alkoholem. Odwołując próby i hamując rozwój zespołu, Abbath stracił ich zaufanie. Jego odbudowanie może zająć trochę czasu.

Ostatni koncert formacji Abbath w Polsce miał miejsce w lutym. Wydarzenie odbyło się w warszawskiej Progresji.

Merch Abbatha znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.