20-letni wirtuoz gitary z Polski gra „Master of Puppets”. Video podbija sieć

To jeden z niewielu współczesnych muzyków z Polski, których talent został doceniony na świecie. Marcin Patrzałek, młody wirtuoz gitary, laureat programu „Must Be The Music” i półfinalista amerykańskiego „Mam talent!”, pozamiatał spontanicznym coverem „Master of Puppets” Metalliki.

Marcin Patrzałek to jednoosobowa gitarowa orkiestra, wprawiająca w osłupienie fanów gitary z całego świata. Polskiej publiczności Marcin dał się poznać w „Must Be The Music”, zajmując pierwsze miejsce w jeden z ostatnich odsłon polsatowskiego show. Krótko przed wybuchem pandemii Marcin zawojował amerykański „Mam talent!”. Dotarł w nim do półfinału i tym sposobem błyskawicznie zdobył międzynarodowy rozgłos.

Marcin to przykład artysty, który wie, jak działają media społecznościowe. Gitarzysta regularnie wrzuca do sieci spontaniczne występy. Te często stają się wiralami, o czym najlepiej świadczą wyświetlenia, jakie 20-latek notuje na swoich kontach. Na samym Instagramie śledzi go ponad 300 tys. obserwujących. I to nie bez powodu, bo popisy Marcina są naprawdę porywające. Najnowszy to brawurowe wykonanie „Master of Puppets” Metalliki. Gwarantujemy wam, że nie oderwiecie oczu od ekranu.

Szanujemy to, że urodzony w Kielcach gitarzysta, którego sposób gry bazuje na technikach flamenco, często bierze się za metalową klasykę. Marcin niedawno wrzucił na Facebooka własną interpretację innego znanego klasyka Metalliki: „For Whom the Bell Tolls”. W ostatnim czasie w swoich video grał też m.in. Led Zeppelin i System of a Down.

Cover „Master of Puppets” Metalliki i kilka innych wykonań polskiego mistrza gitary udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV