Zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina zostaną upublicznione?

Zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina zostaną upublicznione? Wniosek o pokazanie ich opinii publicznej złożył Richard Lee, który od przeszło 20 lat bada okoliczności śmierci lidera Nirvany. Przeciwna jest wdowa po wokaliście, Courtney Love.

Richar Lee od lat stara się dociec, co tak naprawdę stało się 5 kwietnia 1994 r. w domu Kurta Cobaina w Seattle, gdzie cztery dni później znaleziono ciało wokalisty. Amerykanin nie ma wątpliwości, że Cobain został zamordowany. Jego zdaniem odtajnienie zdjęć z miejsca śmierci Cobaina dostarczyłoby niezbitych dowodów na to, że wokalista wcale nie popełnił samobójstwa.

Przeciwna upublicznieniu materiałów, które od lat znajdują się w archiwach policji, jest Courtney Love.. Poinformował o tym serwis The Blast, przytaczając stanowisko wdowy po Cobainie. Jej zdaniem odtajnienie zdjęć z miejsca śmierci jej męża mogłoby odbić się na niej oraz na Frances Bean Cobain, 25-letniej córce lidera Nirvany.

Jak dowiadujemy się ze wspólnego oświadczenia Courtney Love i Frances Bean Cobain, upublicznienie materiałów „nie tylko pogłębiłoby traumę po śmierci ojca, z którą od dzieciństwa zmaga się Frances Bean, ale też naraziłoby na niebezpieczeństwo jej matkę, zachęcając fanatycznych fanów Kurta Cobaina do prześladowania jej osoby”.

Sprawa póki co jest w toku.

Przypomnijmy: Nirvana działała w latach 1987-1994. Grupa wydała 3 albumy studyjne sprzedające się w wielomilionowych nakładach. Karierę Nirvany przerwała nagła śmierć Kurta Cobaina.

Ostatnią piosenką nagraną przez Nirvanę przed śmiercią frontmana był utwór „You Know You’re Right”, napisany w styczniu 1994 r. Utwór ukazał się w 2002 r. zgodnie z wolą żony muzyka, Courtney Love.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV