Zamieszanie wokół koncertu Vader w Armenii. Serj Tankian komentuje

Muzyka metalowa w niektórych częściach świata wciąż nie ma lekko. Przekonali się o tym polscy weterani gatunku z formacji Vader, których koncert mający odbyć się w Erywaniu z uwagi na protesty lokalnych ortodoksów w ostatniej chwili zmienił lokalizację. Sprawę skomentował Serj Tankian z System of a Down.

Metal wciąż źle kojarzy się wielu środowiskom. Na cenzurowanym są przede wszystkim wykonawcy prezentujący ekstremalne odłamy metalu, których występom często towarzyszą kontrowersje. Niestety, tym razem padło na Vader.

„Z przykrością informujemy, że z powodu dezinformacji i gróźb ze strony agresywnych ludzi, Państwowy Teatr Lalek w Erywaniu nie będzie w stanie ugościć w swojej sali koncertowej grupy Vader, znanych na całym świecie pionierów metalu” – poinformowała armeńska agencja koncertowa Zhesht Events.

„Od ponad 10 lat, mając bardzo ograniczony budżet, Zhesht Events prezentuje armeńskiej publiczności alternatywną i współczesną muzykę, dając setkom młodych ludzi alternatywę w stosunku do panującej wszędzie muzyki pop. Przez te ponad 10 lat udało nam się sprowadzić do Armenii dziesiątki znanych na świecie zespołów rockowych i metalowych, takich jak Vader, który odwiedzi Armenię w ramach swojej światowej trasy – wyjaśnia agencja Zhesht Events.

Koncert zaplanowano na 4 października. Ostatecznie występ Vader dojdzie do skutku. Wydarzenie udało się przenieść do klubu Poligraf.

Całe zamieszanie nie umknęło uwadze Serja Tankiana. Wokalista System of a Down, który znany jest ze swojego zaangażowania w kwestie społeczne, poświęcił mu nieco miejsca w swoich mediach społecznościowych.

„Ważne, by nie dać się zwieść dezinformacji, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę” – sprawę komentuje Tankian. „Poniższy post (Tankian udostępnił informację Zhesht Events – red.) został opublikowany przez promotora koncertowego z Armenii, który został ukarany za organizację koncertu polskiego zespołu metalowego Vader. Wygląda na to, że armeńscy ewangeliści z Charolette rozprzestrzeniają kłamstwa, sabotując wolność artystycznej wypowiedzi w Armenii. Nazywali satanistami nawet mnie i cały System of a Down. Ludzkość musi być bardziej oświecona, nieco mądrzejsza.

„Wspierajmy wolność artystycznej wypowiedzi i prawa człowieka w każdym miejscu” – zaapelował lider System of a Down.

Występ w Erywaniu w Armenii to część bieżącej trasy koncertowej Vader. Zespołowi towarzyszy krakowska formacja Thy Disease.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV