Wokalista Tool zaraził się koronawirusem. „To naprawdę istnieje”

Niepokojące wieści przekazał Maynard James Keenan. Frontman Tool i A Perfect Circle wyjawił, że w lutym zachorował na COVID-19. Muzyk przyznał, że wciąż zmaga się ze skutkami choroby.

COVID-19 to coś znacznie bardziej niebezpiecznego niż przeziębienie. Przekonał się o tym Maynard James Keenan, wokalista Tool i A Perfect Circle, który w najnowszym wywiadzie dla dziennika „Arizona Republic” zdradził, że ma za sobą zakażenie koronawirusem.

– Wciąż zmagam się ze skutkami infekcji – przyznał Keenan. – To było okropne. Przetrwałem, ale to nie było nic przyjemnego.

Keenan zaznaczył, że nie chciał robić wokół siebie zamieszania i dlatego nie mówił publicznie o chorobie.

– To naprawdę istnieje. I niestety są tego następstwa. Musiałem przejść przez kuracje poważnymi lekami, żeby cofnąć skutki infekcji. Wciąż kaszlę. Płuca są cały czas uszkodzone – dodał muzyk. – Co drugi dzień mam napady kaszlu, bo wierzchołki płuc ucierpiały wskutek infekcji. Dopiero co miałem stan zapalny nadgarstków i dłoni. Mój układ immunologiczny odpowiedział reumatoidalnym zapaleniem stawów. Z tego, co zrozumiałem, atakuje to losowe miejsca. Takie coś złapałem. Taką płacę cenę.

Frontman Tool i A Perfect Circle przestrzega przed koronawirusem, zalecając ostrożność. Jak stwierdził, w ostatnim czasie zachorowało wielu z jego stosunkowo młodych znajomych. Wielu z nich ciężko przeszło chorobę i zmaga się z poważnymi powikłaniami.

CZYTAJ TEŻ: JUSTIN BIEBER FANEM TOOL? WOKALISTA ZESPOŁU KOMENTUJE

Przypomnijmy: dyskografię Tool zamyka album „Fear Inoculum” z ubiegłego roku. Fani zespołu czekali na premierę płyty długie 13 lat.

TOOL został założony w 1990 r. w Los Angeles w Kalifornii. Trzy lata później objawił światu swój pierwszy album „Undertow”. Od tego momentu zespół rósł jako ikona alternatywnego metalu. Artyści starali się połączyć swoją eksperymentalną muzykę ze sztukami wizualnymi i przesłaniem wynikającym z ich wewnętrznego rozwoju. Zaowocowało to albumami „Lateralus” w 2001 r. i „10,000 Days w 2006 r. Tool zdobył trzy nagrody Grammy, grał trasy koncertowe i zdobywał pierwsze miejsca na listach sprzedaży na całym globie. Podczas swojej kariery zespół grał koncerty na całym świecie, również w naszym kraju. Ostatni koncert Tool w Polsce miał miejsce w lipcu ubiegłego roku na Impact Festival w Krakowie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV