Wokalista Testament zakażony koronawirusem

Niepokojące wieści z obozu Testament. Chuck Billy, wokalista grupy, jest zakażony koronawirusem. O chorobie COVID-19 zdiagnozowanej u frontmana Testament zespół poinformował w mediach społecznościowych.

Testament był jednym z pierwszych zespołów, który z uwagi na koronawirusa zmienił koncertowe plany. Ze względu na epidemię Amerykanie już w lutym postanowili nie odwiedzać Włoch, odwołując koncert w Mediolanie. Niestety, nie uchroniło to wokalisty grupy przed zachorowaniem na COVID-19. Jak poinformował zespół, przeprowadzony u Chucka Billy’ego test na koronawirusa dał wynik dodatni. Podobny wynik miała część koncertowej ekipy Testament.

„Jak wielu z was wie, po powrocie z europejskiej trasy w zeszłym tygodniu niektórzy z nas poczuli się źle i wspólnie z lekarzami podjęli decyzję, by przeprowadzić test na koronawirusa. Wczoraj rano z wynikami dodatnimi wróciły testy Chucka i Tiffany Billych, podobnie jak testy części naszej ekipy” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na fanpage’u Testament.

„Chcemy dotrzeć do każdego, kto nas wspiera i wyraża troskę, i poinformować, że robimy to, co słuszne i bezpieczne, poddając się kwarantannie od czasu powrotu do domu. Oczywiście bardzo martwimy się o naszych przyjaciół, naszą ekipę, kolegów muzyków i fanów” – pisze zespół.

Pełną treść oświadczenia udostępniamy poniżej.

Trzymamy kciuki za Chucka Billy’ego i jego powrót do zdrowia!

Przypomnijmy: w lutym Testament wystąpił w Polsce, grając w Hali Orbita we Wrocławiu. Wydarzenie było częścią trasy The Bay Strikes Back. Wspólnie z Testament Europę objechały formacje Exodus i Death Angel. Ich członkowie również podejrzewają u siebie koronawirusa

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV