Wokalista Disturbed nie wierzy w śmierć rocka. „Jest odwrotnie”

Głosy obwieszczające śmierć rocka nie są niczym nowym. David Draiman, frontman Disturbed, ma na ten temat zupełnie inne zdanie. „Może to ironia losu, ale jeśli spojrzysz na koncerty w świecie rocka, jesteśmy dominująca siłą, która w wielu aspektach potrafi przyćmić inne gatunki” – zauważa wokalista.

David Draiman nie należy do rockowych malkontentów, którzy mają problem z tym, że rock nie jest już tak popularny, jak kiedyś. Muzyk jest przekonany, że gitarowe granie ma przed sobą świetlaną przyszłość, a renesans rocka to kwestia czasu. Swoimi obserwacjami lider Disturbed podzielił się z Eddiem Trunkiem, dziennikarzem prowadzącym popularny program Trunk Nation na antenie Sirius XM.

– Niektórzy dalej będą śpiewać piosenki i tańczyć, bo w skrócie jest tak, że z jakiegoś powodu się to sprzedaje. Ludzie w to klikają, chcą o tym czytać i zawsze przedwcześnie obwieszczają śmierć rocka. Mówią o tym nawet niektórzy przedstawiciele naszego gatunku, ale jest dokładnie odwrotnie – przekonuje Draiman.

– Scena rockowa robi to, co potrafi najlepiej. Cały czas się rozwija, a fani zawsze tu byli – dodaje wokalista.

– Może to ironia losu, ale jeśli spojrzysz na koncerty w świecie rocka, jesteśmy dominująca się, która w wielu aspektach potrafi przyćmić inne gatunki. Jest tak nawet teraz, kiedy nie jest to brzmienie, które najlepiej się sprzedaje – podsumowuje Draiman.

Przypomnijmy: Disturbed to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Wszystko za sprawą coveru „The Sounds of Silence”, który nieoczekiwanie stał się soundtrackiem do tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w Gdańsku podczas niedawnego Finału WOŚP. W wyniku zdarzeń z Trójmiasta zespół do Polski starają się zaprosić przedstawiciele KOD-u. Spekuluje się również, że Disturbed mogą zostać zaproszeni na Pol’and’Rock Festival, choć to póki co wydaje się wątpliwe, biorąc pod uwagę zobowiązania grupy.

David Draiman & Co. na pewno wystąpią w Polsce 20 czerwca. Koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV