Wokalista Cradle of Filth w nowym singlu Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon potrafią zaskoczyć. Grupa nieoczekiwanie opublikowała nowy utwór – z gościnnym udziałem Daniego Filtha z formacji Cradle of Filth. „Wonderful Life” znajdzie się na nadchodzącym albumie zespołu.

Oglądając teledysk do „Wonderful Life”, jeszcze gorącego singla Bring Me The Horizon, trudno nie poczuć upiornego klimatu Halloween. Spora w tym zasługa Daniego Filtha, lidera Cradle Of Filth, który nie tylko zaśpiewał w utworze, ale również wystąpił w towarzyszącym mu klipie – oczywiście w typowej dla siebie, blackowej kreacji.

„Wonderful Life” to drugi singiel promujący „Amo”, szósty album Bring Me The Horizon, który metalcore’owcy z Sheffield zamierzają wypuścić na początku 2019 r. Pierwszym była opublikowana na początku sierpnia „Mantra”.

– Napiszemy utwory, które mogą być grane w radiu – uwielbiamy takie utwory, bo to dla nas wyzwanie – ale jednocześnie zamierzamy stworzyć rzeczy, które zaprzeczą wszystkiemu, co o nas wiecie – zapowiadał niedawno Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon.

– W pewnych aspektach jest to cięższy materiał, co brzmi banalnie, ale tak jest. Nie zrozumcie mnie źle: jeśli ktoś sądzi, że wypuścimy znacznie cięższy album, tak nie będzie. Są utwory, które są bardziej popowe od wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy. Są też takie, które są dziwniejsze, nie brzmią nawet jak utwory rockowe, pomimo że są ciężkie i mroczne. Sięgają do innych rejonów wrażliwości. To nie brzmi jak nic, co nagraliśmy wcześniej – zaznaczył wokalista.

– Nasz ostatni album tworzyliśmy, chcąc mieć nagranie, które moglibyśmy grać w dużych miejscach. Lubie nazywać to wysokobudżetowym albumem rockowym, gdzie każda piosenka może być singlem. Tak było np. u Linkin Park. Wiem, że dla wielu osób nie jest to fajne, ale dla mnie to niesamowite – zakończył Sykes.

Preorder „Amo” został uruchomiony na www.store-eu.bmthofficial.com

Przypomnijmy: jeszcze przed oficjalną premierą Bring Me The Horizon zagrają nowy materiał podczas listopadowej trasy koncertowej. Niestety, tym razem zespół ominie nasz kraj. Żeby posłuchać nowego materiału grupy w wersji live, trzeba będzie nastawiać się na dłuższą podróż (najbliżej do jednego z niemieckich miast) lub poczekać na daty dalszych koncertów, które z pewnością pojawią się wraz z przyszłoroczną premierą „Amo”.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV