Wokalista Bring Me The Horizon komentuje brzmienie „Amo”

Powrót Bring Me The Horizon, który stał się faktem wraz z premierą nowego singla grupy, wzbudza wiele emocji. Wokalista zespołu zdradził, co czeka nas na „Amo”, szóstym wydawnictwie Bring Me The Horizon.

Świeżo opublikowany singiel „Mantra” to dla Bring Me The Horizon początek nowej drogi, w którą zespół wyruszy wraz z premierą „Amo”. Jak będzie brzmiał krążek?

– Napiszemy utwory, które mogą być grane w radiu – uwielbiamy takie utwory, bo to dla nas wyzwanie – ale jednocześnie zamierzamy stworzyć rzeczy, które zaprzeczą wszystkiemu, co o nas wiecie – zapowiada Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon.

– W pewnych aspektach jest to cięższy materiał, co brzmi banalnie, ale tak jest. Nie zrozumcie mnie źle: jeśli ktoś sądzi, że wypuścimy znacznie cięższy album, tak nie będzie. Są utwory, które są bardziej popowe od wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy. Są też takie, które są dziwniejsze, nie brzmią nawet jak utwory rockowe, pomimo że są ciężkie i mroczne. Sięgają do innych rejonów wrażliwości. To nie brzmi jak nic, co nagraliśmy wcześniej – zaznaczył Sykes.

Wokalista zapewnił, że „Amo” będzie się mocno różnić od „That’s The Spirit”, poprzedniej płyty Bring Me The Horizon.

– Nasz ostatni album tworzyliśmy, chcąc mieć nagranie, które moglibyśmy grać w dużych miejscach. Lubie nazywać to wysokobudżetowym albumem rockowym, gdzie każda piosenka może być singlem. Tak jest np. na „Hybrid Theory” Linkin Park. Wiem, że dla wielu osób nie jest to takie fajne, ale dla mnie to było niesamowite – przyznał wokalista.

Przypomnijmy: „Amo” trafi na sklepowe póki 11 stycznia. Preorder płyty został uruchomiony na www.store-eu.bmthofficial.com

Jeszcze przed oficjalną premierą Bring Me The Horizon zagrają nowy materiał podczas listopadowej trasy koncertowej. Niestety, tym razem zespół ominie nasz kraj. Żeby posłuchać nowego materiału grupy w wersji live, trzeba będzie nastawiać się na dłuższą podróż (najbliżej do jednego z niemieckich miast) lub poczekać na daty dalszych koncertów, które z pewnością pojawią się wraz z zapowiedzianą premierą „Amo”.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV