W wieku 45 lat zmarł Gienek Loska

Smutna wiadomość. W środę w godzinach wieczornych odszedł Gienek Loska, znany białorusko-polski wokalista bluesowy. Od maja 2018 r. muzyk był w stanie śpiączki.

Informację o śmierci Gienka Loski przekazał Paweł „Muzzy” Mikosz, przyjaciel zmarłego. Wiadomość potwierdziły białoruskie media.

Ostatnie lata były wyjątkowo trudnym czasem dla Loski, który szerszej publiczności dał się poznać, wygrywając pierwszą polską edycję programu X-Factor. Wokalista w maju 2018 r. doznał rozległego wylewu. W tym czasie był u swojej matki na Białorusi. Wybudził się, ale nie wrócił do pełnej sprawności.

Muzyk odszedł w miejscowości Białoziersk na Białorusi. Miał 45 lat.

Swoją barwną karierę Gienek Loska rozpoczął jeszcze w latach 90. na Białorusi wraz z zespołem Seven B. Grupa przeniosła się do Polski w 1992 r. Po nagraniu trzech albumów i zagraniu licznych koncertów zespół zakończył działalność 2006 r.

W kolejnych latach Loska często występował na ulicy. Przełomem okazał się zakończony zwycięstwem udział w programie X Factor. Po jego zakończeniu Loska wydał wraz ze swoim zespołem Gienek Loska Band album „Hazardzista”. Dwa lata później miała miejsce premiera drugiej płyty formacji „Dom” – ostatnia w dorobku Gienek Loska Band.

Loska był znany ze swojego unikalnego głosu i bluesowej charyzmy. Poniżej przypominamy jeden z jego największych przebojów.

fot. J. Kruk (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV