Vader zapowiada album „Solitude In Madness”. Jest pierwszy singiel

Dobra wiadomość dla fanów Vader. Zespół udostępnił pierwszy singiel z płyty „Solitude In Madness”, której premierę wyznaczono na maj. „Klasyczny vaderowski bezlistosny atak” – jeszcze gorący utwór „Shock And Awe” komentują członkowie Vader.

„Wreszcie! Mamy niewątpliwą przyjemność przedstawić wam pierwszy utwór z nadchodzącego nowego albumu «Solitude In Madness». Oto otwierający album, klasyczny vaderowski bezlistosny atak” – singiel „Shock And Awe” anonsuje Vader.

To już pewne: nowy album legendy polskiego metalu ukaże się w maju. Jak w niedawnym wywiadzie zdradził nam Peter, głównodowodzący w szeregach Vader, materiał został zarejestrowany w Anglii, a nie jak w poprzednich latach – w Hertz Studio.

– Po wielu latach pracy w studio Hertz wróciliśmy do korzeni, do Anglii, gdzie nagraliśmy nasz pierwszy album wiele lat temu – opowiada Peter. – Podstawową różnicą było to, że nie był to Vader z 92 r., kiedy nie mieliśmy swojego sprzętu i wszystko zależało od tego, co nam podstawią, kiedy mieliśmy tydzień, żeby wszystko zrobić. Tym razem czasu było więcej. Sprzęt mamy swój. Mamy większe doświadczenie i w pracy w studiu, i z samym językiem angielskim, co też jest bardzo ważne.

– Anglia, ten oddech będzie miał duże znaczenie dla soundu. Tu będzie dość spora zmiana. Nie chcę teraz o tym za dużo mówić. Każdemu zespołowi dobrze robi odetchnięcie, niezależnie jak dobrze pracowało mu się w Hertz Studio. Inny producent, inny człowiek, inne spojrzenie… To na pewno będzie wyraźne na tym materiale – podsumował Peter.

Cały wywiad z Peterem możecie zobaczyć na naszym Facebooku.

Album „Solitude In Madness” ukaże się nakładem Nuclear Blast.

Przypomnijmy: pełnoprawną dyskografię Vader zamyka „The Empire” z 2016 r. W ubiegłym roku zespół również wydał epkę „Thy Messenger”.

Merch Vader znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Monika Wawrzyniak Photography

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV