Vader udostępnia nowy utwór i teledysk

Nowy materiał Vader jest czymś, czego potrzebujemy w tych trudnych czasach. Polska legenda metalu publikuje nowy singiel, promujący zaplanowany na 1 maja album „Solitude In Madness”.

Vader wraca z nową muzyką i świeżą energią. Niespełna miesiąc dzieli nas od premiery długo wyczekiwanej nowej płyty uznanych weteranów bezwzględnego thrash/death metalu. Data premiery „Solitude In Madness” pozostaje bez zmian. Krążek trafi do obiegu 1 maja. Promuje go jeszcze gorący singiel „Into Oblivion”.

Utwór „Into Oblivion” wraz z klipem możecie sprawdzić poniżej.

Na „Solitude In Madness” Vader zamierza pozostać konsekwentny.

– Mimo pojawiających się hejterów, którzy uważają, że powinniśmy grać co innego czy cokolwiek na mój temat, gramy to, co gramy, i mamy fanów dzięki naszej muzyce. Dla mnie największym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy jako zespół, jesteśmy aktywni i cały czas przyciągamy nowe rzesze kolejnych generacji fanów metalu – podczas ostatniego wywiadu z prowadzonej przez The Sixpounder serii „Six Questions Show” mówił nam Piotr „Peter” Wiwczarek, lider Vadera.

– Słucham różnej muzyki, ale to, co ogólnie nazywamy metalem, jest podstawą. Na tej muzyce się wychowałem, lubię tego słuchać, lubię to grać, dlatego się tego trzymam – podkreśla Peter. – Na pewno nie mam takiego ciśnienia, żeby sobie lub komuś udowadniać, że potrafię zagrać inaczej. Nie chcę być artystą otwartym na siłę na zasadzie, żeby komuś pokazać, że Vader potrafi zagrać album inaczej. Mam zbyt wielki szacunek do naszych fanów, którzy chcą Vadera w Vaderze. Nie jestem więźniem tej muzyki. Nie muszę niczego robić, ale chcę. Czerpię z tego przyjemność. W taki sposób widzę świat, w taki sposób go interpretuję i w tym jestem najlepszy.

„Solitude in Madness” ma być porcją 11 potężnie brzmiących utworów Vader. Całość została zarejestrowana w Grindstone Studios w angielskim Suffolk. Nad nagraniami czuwał ceniony Scott Atkins. „Solitude in Madness” ukaże się nakładem Nuclear Blast.

Cały wywiad z Peterem możecie zobaczyć na podstronie serii Six Questions Show.

Merch Vader znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV