Utwór Sabaton oficjalnym hymnem polskiej szkoły

Sabaton w Polsce może pochwalić się ogromną liczbą fanów – i nie tylko! Inspirowany obroną Wizny utwór szwedzkiej formacji „40:1” został właśnie oficjalnym hymnem Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Chcielibyście chodzić do szkoły, której hymnem jest utwór Sabaton? Jeśli tak – możecie pozazdrościć uczniom, którzy rozpoczęli rok szkolny w Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Jak informuje miejscowe Radio 5, utwór „40:1” został właśnie ogłoszony oficjalnym hymnem placówki.

– Chodzi nam o wychowanie patriotyczne, ale też pójście z duchem czasu – komentuje Agnieszka Pasko, dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej.

– Skontaktowaliśmy się z managerem zespołu. Uznaliśmy przez obie strony, że absolutnie nie będziemy wykorzystywali tego w celach politycznych, ale wyłącznie po to, żeby pokazać historię naszego kraju i naszego oręża – dodaje Pasko.

Utwór „40:1” inspirowany jest obroną Wizny, jednego z wydarzeń II wojny światowej. Kilkuset polskich żołnierzy stawiło wówczas czoła ponad 40 tys. niemieckich najeźdźców, wykazując się ogromnym bohaterstwem.

I tak każdy apel w Centrum Edukacji Mundurowej będzie rozpoczynała muzyka Sabaton. Zazdrościcie?

Przypomnijmy: w czerwcu Sabaton wystąpił w Polsce na Mystic Festival. Grupa była headlinerem drugiego dnia imprezy.

Sabaton wróci do Polski na początku 2020 r. Koncert Szwedów odbędzie się w warszawskiej hali Torwar. Kapeli towarzyszyć będą Apocalyptica i Amaranthe.

Pełną ofertę merchu Sabaton znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. leokreissig.de (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV