Underground United: Thar Ai o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „Siedem” opowiada nam Yasu z formacji Thar Ai.

Cześć! Tu Yasu z Thar Ai. W imieniu całego zespołu chciałbym serdecznie pozdrowić całą ekipę oraz fanów RockMetalNews.pl.

Jan „Yasu” Kosa

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Jest to otwór pół na pół nowy. Pierwotnie graliśmy go pt. „Hashish”. Był śpiewany w j. hebrajskim. Kiedy pojawiła się idea nagrania zupełnie nowego numeru pod szyldem Underground United, postanowiliśmy, że będzie to ta piosenka, natomiast z polskim tekstem. Tekst traktuje o poszukiwaniu spokoju w sytuacji bez wyjścia, o poszukiwaniu oddechu, który zdaje się, nigdy nie nadejdzie. Manifest, krzyk, podsumowanie. Jeśli ktoś w tych słowach znajdzie inny przekaz, to też dobrze, ponieważ staramy się, aby wszystkie nasze utwory były bardzo swobodne w interpretacji

2. Underground United to dla mnie… Z Underground United jesteśmy związani najmocniej jak to możliwe – w końcu Ivan, nasz gitarzysta, jest głównym prowodyrem całej akcji. Kilkukrotnie już wspominaliśmy o ideach całej akcji, a nie chciałbym się powtarzać, więc powiem krótko: to szansa, którą trzeba wykorzystać.

3. W najbliższym czasie planujemy… Jak tylko skończy się dla nas chorobowy okres, który trwa dla nas już od dłuższego czasu, rozkładając każdego z nas, zabieramy się mocno do nagrania drugiego krążka. Chcemy też zagrać kilka większych festiwali i koncertów w tym roku. Co więcej? Się zobaczy.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Bądźcie ciekawi muzyki. Szukajcie niekomercyjnych zespołów z podziemia, muzyki pisanej i nagrywanej z czystej pasji, bo niejednokrotnie wkładane są w nią oszczędności życia. Na koniec chciałbym podziękować RockMetalNews.pl za patronowanie naszej akcji. Jesteście najlepsi!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV