Underground United: Gentuza o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „I’m not a hero” opowiada nam Yanusin z formacji Gentuza.

Siema! Tu Yanusin z Gentuzy. Pozdrawiam serdecznie całą społeczność RockMetalNews.pl i wielka piona dla chłopaków z Underground United!

Marcin „Yanusin” Janusinski

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Jako Gentuza na „UNtitled” nagraliśmy utwór „I’m not a hero”. Dla nas jest to utwór bardzo eksperymentalny. Jest stworzony w dość niekonwencjonalny sposób – warstwa aranżacyjna rozwija się w oparciu o podstawowy riff. Lirycznie jest to zupełnie co innego. To bardzo trudna rozprawa – nie że z życiem, bo nie będę tutaj prawił morałów, ale dla mnie jest to rozprawienie z pewnymi rzeczami związanymi z tym, że często nasze umysły i oczy doprowadzają nas do tego, że padamy ofiarę pewnego rodzaju demonów. Mogą to być różne demony. Ja mówię o demonach miłości i nienawiści. Kiedy napisałem ten tekst, odczułem ulgę, chociaż nie lubię go czytać, bo przypomina mi o bardzo trudnym okresie. Generalnie rzecz biorąc, jesteśmy zadowoleni z tego utworu i miksu, który został zrobiony przez Łukasza Frankowskiego ze studia Decybelia – pozdrawiamy i dziękujemy, panie producencie!

2. Underground United to dla mnie… To dla mnie coś, co jest czymś nowym w Polsce i bardzo potrzebnym. Jesteśmy ostatnim zespołem na składance i trudno dodać mi tu coś mądrego, bo już 10 zespołów wypowiadało się na ten temat. Po części z każdym z nich się zgadzam. Dla mnie osobiście jest to taki dobry znak, że trochę mentalność w Polsce się zmienia, a to, że robimy to w branży muzycznej dobrze o nas świadczy, bo to jedna z groźniejszych stref biznesu. Cieszę się, że udałe się dogadać. Mam nadzieję, że rozwinie się to w coś bardziej rozbudowanego, jeszcze sprawniejszego. Wielkie propsy należą się Ivanowi z Thar Ai, założycielowi Underground United. Cieszymy się, że chłopaki namówili nas do udziału w projekcie „UNtitled”, bo przyznam, że mieliśmy pewne problemy związane z tą składanką. Dziękujemy wam za to wsparcie!

3. W najbliższym czasie planujemy… Właśnie kończymy nagrywać płytę. To znaczy płyta w zasadzie jest nagrana. Teraz kończą się miksy i mastery. Mocno planujemy trasę koncertową, która będzie promowała płytę. Głównie będzie to trasa poza granicami naszego kraju, bo jednak jesteśmy kapelą, która bardziej celuje w rynki inne niż rodzimy. To są nasze najbliższe plany. Dużo u nas się zmienia i dużo pracujemy w nowym składzie.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce, bo jest mnóstwo kapel, mnóstwo ciekawych inicjatyw, które bez waszego wsparcia, bez chodzenia na koncerty legną w gruzach, bo my jesteśmy tylko ludźmi. Pomimo że jest to nasza pasja i będziemy to robić potrzebujemy waszego wsparcia. Wspierajcie polskie kapele i rodzimy rynek. Nie zachwycajmy się wyłącznie Ameryką i nie myślmy o sobie jako o rynku muzycznym lat 70. Pozdrawiam RockMetalNews.pl i wszystkich patronów medialnych, którzy pomagają „Untitled”!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV