U2 powraca z nowym utworem. Kolejny 6 września

Długo zwodzili fanów członkowie U2, ale w końcu dali im to, na co czekali. Bono & Co. opublikowali pierwszy premierowy utwór od 3 lat. „Blackout” trafi na zapowiadany album grupy „Songs of Experience”.

Tajemnicze listy, które U2 wysłali niedawno do swoich fanów, nie były dziełem przypadku. Tak jak można się było spodziewać, były one zapowiedzią nowego materiału zespołu. Właśnie poznaliśmy jego przedsmak.

W środę, 30 września, grupa przeprowadziła na Facebooku specjalną transmisję, w rzeczywistości będącą internetową premierą jej nowego singla.

Świeżo opublikowany utwór „Blackout” trafi na album „Songs of Experience”, który (jeśli wierzyć zapowiedziom Bono) jeszcze w 2017 r. trafi na sklepowe półki. Co ciekawe, utwór nie ma statusu oficjalnego singla. Ten będzie miał dopiero „You’re the Best Thing About About Me” – numer, którym irlandzka formacja planuje podzielić się z fanami 6 września. Wtedy też mamy poznać szczegóły zapowiadanego wydawnictwa U2.

Póki co zespół skupia się na koncertowaniu. 3 września wystartuje kolejna odsłona The Joshua Tree Tour, w ramach której grupa świętuje 30-lecie kultowej płyty „The Joshua Tree”.

Ostatni koncert tournée zaplanowano na 25 października – i najprawdopodobniej po tym terminie możemy spodziewać się premiery „Songs of Experience”.

Jak na razie ostatnim albumem w dorobku U2 pozostaje „Songs of Innocence” z 2014 r.

fot. Anton Corbijn

The Blackout

‘The Blackout’, just for you. From upcoming album Songs of Experience.Tune in now.First single, ‘You’re The Best Thing About Me’ coming Sept. 6th#U2TheBlackout #U2SongsofExperience "In the darkness where we learn to see”

Opublikowany przez U2 Środa, 30 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV