Tool zdradza tytuł nowej płyty. Premiera 30 sierpnia

Równo miesiąc pozostał do premiery pierwszej od ponad dekady płyty Tool. Zespół zdradził tytuł wyczekiwanego wydawnictwa. Album, który trafi do sklepów 30 sierpnia, ukaże się jako „Fear Inoculum”.

„Fear Inoculum” to tytuł płyty, którą Tool zakończy równo 13-letni okres wydawniczej bezpłodności. O samym albumie wciąż wiadomo niewiele – poza tym, że znajdą się na nim dwa utwory grane przez Tool na ostatnich koncertach: „Descending” i „Invincible”.

Premiera „Fear Inoculum” 30 sierpnia.

Dlaczego na album trzeba było czekać tak długo?

– Ich proces pisania bardzo rozciąga się w czasie – w 2017 r. o kolegach z Tool mówił Maynard James Keenan, tłumacząc długą zwłokę z wydaniem płyty.

– Jestem przekonany, że jest wiele powodów, dlaczego tak się to wszystko opóźnia – dodał wokalista Tool. – Ich podejście jest bardzo analityczne. Przypuszczam, że ponieważ tak dużo czasu minęło od ostatniego albumu, jest też trochę strachu. Zastanawiasz się: „Czy będzie to tak dobre, jak ostatnio?” Presja jest ogromna, co z pewnością też odgrywa swoją rolę.

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu.

Najnowszą zapowiedź nowej płyty Tool udostępniamy poniżej.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV