Tool wkrótce wchodzi do studia. „Wszystko dobrze się składa”

Dobra wiadomość dla fanów grupy Tool, którzy od ponad dekady czekają na nowy album formacji. „Wszystko dobrze się składa. Wkrótce wchodzimy do studia, a w maju mamy do zagrania kilka koncertów” – relacjonuje Danny Carey, perkusista Tool.

Podobnie jak w przypadku A Perfect Circle, w szeregach Toola panuje mobilizacja. Oba zespoły łączy postać wokalisty, a także fakt usunięcia się w cień w paradoksalnym kontekście niesłabnącej popularności.

Ale obie formacje wracają. Powrót APC został już oficjalnie potwierdzony. Tool wciąż pozostaje tajemniczy, co najprawdopodobniej spowodowane jest wciąż mało zaawansowanym etapem prac nad nowym materiałem. Ten jednak powstaje, co w najnowszym wywiadzie dla serwisu Overdrive.ie zdradził Danny Carey.

– Wszystko dobrze się składa. Wkrótce wchodzimy do studia, a w maju mamy do zagrania kilka koncertów – wyjawił perkusista. – Mam nadzieję, że uda nam się mieć gotowy materiał przed tymi koncertami, chociaż na ten moment są to pobożne życzenia.

– Jest dużo utworów, które są już skończone – zapewnia Carey. – Pałętamy się po Hollywood, ale też pracujemy. Prawie cały czas – dodaje perkusista.

Co ciekawe, z fragmentami nowych utworów Toola miał już okazję zapoznać się Tom Morello, obecnie gitarzysta supergrupy Prophets of Rage.

„To wciąż partie instrumentalne, ale i tak brzmią epicko” – ocenił Morello.

Przypomnijmy: w międzyczasie nie próżnuje Justin Chancellor, basista Toola, który gościnnie pojawił się w pierwszym singlu z pierwszej solowej płyty Glacy, wokalisty Sweet Noise i My Riot. Więcej o singlu pisaliśmy w artykule: „Glaca pokazał pierwszy singiel. «Oni przyszli»”.

Merch Toola, w tym licencjonowane koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV