Tool pokazał okładkę nowej płyty. Znamy datę premiery singla

To ważny miesiąc dla fanów Tool. Dokładnie 30 sierpnia zespół wyda pierwszy album po 13 latach wydawniczego letargu. Grupa zaprezentowała okładkę długo wyczekiwanej płyty i zapowiedziała pierwszy singiel. Kiedy posłuchamy nowej muzyki Tool?

Niektórym pewnie wciąż trudno w to uwierzyć, ale w środę, 7 sierpnia, Tool wypuści pierwszy singiel z nowej płyty. Póki co Amerykanie pokazali okładkę albumu, który 30 sierpnia ukaże się jako „Fear Inoculum”. Będzie to pierwsze wydawnictwo Tool od czasu premiery „10,000 Days” w 2006 r. (sic!).

Dlaczego na nową muzykę Tool trzeba było czekać tak długo?

– Ich proces pisania bardzo rozciąga się w czasie – w 2017 r. o kolegach z Tool mówił Maynard James Keenan, tłumacząc długą zwłokę z wydaniem płyty.

– Jestem przekonany, że jest wiele powodów, dlaczego tak się to wszystko opóźnia – dodał wokalista. – Ich podejście jest bardzo analityczne. Przypuszczam, że ponieważ tak dużo czasu minęło od ostatniego albumu, jest też trochę strachu. Zastanawiasz się: „Czy będzie to tak dobre, jak ostatnio?” Presja jest ogromna, co z pewnością też odgrywa swoją rolę.

Co ciekawe, na „Fear Inoculum” ma znaleźć się aż 85 min. muzyki. Tool nie napisał tak wielu utworów. Gitarzysta zespołu Adam Jones zdradził niedawno, że na album złoży się 7 utworów, przy czym żaden nie będzie miał mniej niż 10 min. Czy taki model muzyki sprawdzi się w czasach 3-minutowych singli? Cóż, czas pokaże. Jedno jest pewne: po takiej przerwie Tool zderzy się z wygórowanymi oczekiwaniami fanów…

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu.

Najnowszą zapowiedź nowej płyty Tool udostępniamy poniżej.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV