Tom Morello o reaktywacji Audioslave. „Rozmawialiśmy o tym”

Plany związane z reaktywacją Audioslave ujawnia Tom Morello. Gitarzysta zdradził, że tuż przed śmiercią Chrila Cornella prowadzone były rozmowy na temat powrotu supergrupy. Jak się okazuje, zespół pozostawił po sobie również nigdy nieopublikowany materiał.

O powrocie na scenę złożonej z członków Rage Against The Machine i Soundgarden supergrupy Audioslave mówiło się na początku 2017 r., kiedy Audioslave zagrali pierwszy koncert po 10-letniej przerwie. Podczas pamiętnego Anti-Inaugural Ball zespół nie imponował formą, ale sam fakt jego pojawienia się na scenie wywołał lawinę spekulacji, które ostatecznie ucięła nieoczekiwana śmierć frontmana grupy Chrisa Cornella.

Okazuje się jednak, że coś rzeczywiście było na rzeczy, a gdyby nie samobójstwo Cornella, być może zespół znów grałby koncerty. O zarzuconych planach reaktywacji Audioslave w wywiadzie dla Musicfeeds.com.au opowiedział Tom Morello, gitarowy filar Audioslave.

– Zaczęliśmy rozmawiać o tym, żeby dać kilka podobnych występów, np. jako część show Prophets of Rage, wplatając część setu Audioslave w koncerty Prophets. Tak po prostu, żeby mieć frajdę – ujawnia Morello.

– Bogu dzięki, że udało się nam wtedy zagrać – do koncertu Audioslave na Anti-Inaugural Ball wraca gitarzysta. – Nie graliśmy z Audioslave od ponad 10 lat, chociaż udało mi się zagrać z Chrisem rok wcześniej. To było wspaniałe uczucie znów zagrać z przyjacielem, stanąć na scenie i wykonać kilka numerów Audioslave.

Ciekawą informacją dla fanów supergrupy może być fakt, że Tom Morello jest w posiadaniu archiwalnych, niepublikowanych utworów Audioslave nagranych przy okazji prac nad albumami, jakie zespół zdążył wypuścić w czasie 6-letniej działalności.

– Jestem przekonany, że kiedyś się to ukaże, ale aktualnie nie myślę o tym. Rozmawialiśmy o tym, gdy Chris jeszcze żył i doszliśmy do wniosku, że w swoim czasie trzeba będzie to wydać. Nie mam pojęcia, kiedy nadejdzie ten moment, ale nie widzą powodu, dla którego nie miałoby się to kiedyś ukazać – zakończył Morello.

Przypomnijmy: obecnie Tom Morello wraz z grupą Prophets of Rage, w której obok niego grają inni członkowie Rage Against The Machine, a także Public Enemy i Cypress Hill, promuje swój pierwszy album „Prophets of Rage”.

Najnowszy singiel formacji, jeszcze gorący utwór „Hail to the Chief”, udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV