Tobias Forge pracuje nad nowym albumem Ghost

Ghost znajduje się na fali wznoszącej. Świadomy tego Tobias Forge nie zamierza czekać z wydaniem kolejnej płyty. Lider grupy zapowiada, że tym razem stworzy coś o wiele mocniejszego od „Prequelle”.

Jeśli istnieje definicja metalowego popu, Ghost stworzył ją na swoim ostatnim albumie. Wydając w 2018 r. „Prequelle”, zespół Tobiasa Forga w iście przebojowy sposób połączył makabrę z piosenkowością godną Abby. Świetne wyniki sprzedaży nakazywałyby iść za ciosem, ale jak przekonuje Forge, nowy materiał Ghost pokaże mroczne oblicze Szwedów.

– Chcę zrobić coś innego niż „Prequelle” – deklaruje Forge, zapowiadając, że 2020 r. przyniesie kolejne wydawnictwo Ghost.

– Zamierzam wywołać inne odczucia. Jeśli powiem [o tym albumie – red.] „cięższy” , ludzie pomyślą, że to będzie Mercyful Fate. Ale absolutnie mam w głowie ciemniejszą i cięższą muzykę – dodał wokalista.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu „Billboard” muzyk zdradził, że materiał na kolejny album Ghost już powstaje.

– Na szczęście jestem pewny tego, co chcę robić. Pod względem dramaturgii historie przedstawione w twórczości Ghost są coraz bardziej zagmatwane, co osobiście mi się podoba. To trochę jak praca nad serialem. Masz swoje postaci i możesz robić z nimi, co chcesz, możesz coś dodać, możesz coś usunąć. Masz pełną kontrolę. Z kreatywnego punktu widzenia to bardzo pociągające – stwierdził Forge.

Przypomnijmy: polski koncert Ghost odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. Zespół otworzy koncert Metalliki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch zespołu, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV