Tenacious D z pierwszym singlem z nowej płyty. „Hope”

Powrót Tenacious D stał się faktem. Zespół opublikował pierwszy odcinek zapowiedzianego wcześniej serialu, a także nowy utwór „Hope”. Premierę płyty „Post-Apocalypto” wyznaczono na 2 listopada.

Duet Tenacious D, który od czasu premiery „Kostki przeznaczenia” cieszy się niesłabnącą popularnością, tym razem spróbuje ocalić świat po nuklearnej zagładzie – na nowym albumie „Post-Apocalypto”, ale też w towarzyszącym jego premierze animowanym serialu.

Pierwszy odcinek serialu „Post-Apocalypto” trafił na kanał Tenacious D – wraz z utworem „Hope”, będącym pierwszym singlem zapowiadającym czwarty longplay duetu Jack Black/Kyle Gass. Kolejne odcinki serialu będą pojawiać się co piątek – aż do premiery płyty, która została wyznaczona na 2 września. Ciekawostką jest fakt, że każdą klatkę animacji własnoręcznie stworzył Jack Black.

Koncept serialu i płyty „Post-Apocalypto” jest podobny – Jack Black i Kyle Gass znajdują się na zdewastowanej po wybuchu bomby atomowej Ziemi, gdzie podejmują walkę o ocalenie planety. Ich postapokaliptyczna przygoda jest okraszona dużą dawką bezkompromisowych, rockowych dźwięków.

Pierwszy odcinek „Post-Apocalypto” oraz najnowszy singiel Tenacious D udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Tenacious D to komediowy, rockowy duet współtworzony przez Jacka Blacka i Kyle’a Gassa. Towarzyszą im gitarzysta John Konesky i basista John Spiker. W dorobku kapeli znajdują się 3 płyty: „Tenacious D” (2001),”The Pick of Destiny” (2006) i „Rize of the Fenix” (2012).

Licencjonowaną koszulkę „Rize of the Fenix” znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV