Tak powstawał „Atlas, Rise!”. Metallica zaprasza za kulisy

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstawały numery na najnowszy album Metalliki – np. „Atlas, Rise!”? Teraz możecie to sprawdzić. Zespół podzielił się z fanami 12-minutowym minidokumentem, obrazującym proces powstawania utworu.

Obyło się bez spięć, które niejednokrotnie podgrzewały atmosferę przy pracach nad innymi utworami Metalliki. „Atlas, Rise!” – choć brzmi złowrogo – został nagrany we względnie spokojnej atmosferze, a przynajmniej tak wynika z najnowszego filmu opublikowanego na kanale Metalliki.

„The Making of «Atlas, Rise!»” to 12 minut materiału, którym „czterej jeźdźcy” zapraszają za kulisy prac nad swoim dziewiątym numerem w karierze, który podbił zestawienie Billboard Mainstream Rock Songs.

Przypomnijmy: roboczo nazwany „N.W.O.B.H.M. A.T.M.”, utwór „Atlas, Rise!” był trzecim singlem promującym wydany jesienią 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct”. Krążek pokrył się platyną w USA, wykręcając imponujące wyniki również w Polsce („Hardwired” był najlepiej sprzedającym się zagranicznym albumem ub.r.). Ponadto „Hardwited… to Self-Destruct” uplasował się na 1 miejscu list przebojów m.in. w Szwecji, Australii i Nowej Zelandii.

Naszą recenzję płyty możecie sprawdzić via [link]

Minidokument „The Making of «Atlas, Rise!»” udostępniamy poniżej.

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z „Hardwired”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV