„Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses z rekordem na YouTube

Guns N’ Roses od dawna nie wydali nowej muzyki, ale i tak piszą historię. Utwór „Sweet Child O’ Mine” z pierwszej płyty zespołu dobił właśnie do miliarda wyświetleń w serwisie YouTube. To pierwsze nagranie z lat 80., które osiągnęło taki wynik.

To kolejny rekord, jaki udało się pobić Guns N’ Roses. W ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że barierę miliarda wyświetleń przekroczył „November Rain”, najchętniej oglądany klip lat 90., który Gunsi wypuścili w 1992 r. (wówczas był to najbardziej kasowy teledysk w historii).

Astronomiczny wynik „November Rain” wyrównał właśnie klip do „Sweet Child O’ Mine” z pierwszej płyty Guns N’ Roses wydanej w 1987 r. „Sweet Child O’ Mine” to zarazem pierwszy teledysk nakręcony w latach 80., który przekroczył barierę miliarda odtworzeń w serwisie YouTube.

Bardzo możliwe, że wkrótce członkowie Guns N’ Roses będą mogli pochwalić się kolejnymi rekordami. Ich oficjalny kanał obserwuje blisko 7 mln internautów. Dziennie klipy zespołu ogląda średnio 3 mln użytkowników YouTube. Najpopularniejszym klipem niegdyś „najniebezpieczniejszego zespołu świata” po „November Rain” i „Sweet Child O’ Mine” jest „Don’t Cry”. Teledysk w chwili obecnej ma ponad 500 mln wyświetleń.

Fani Guns N’ Roses wciąż liczą jednak na nową muzykę. Wszystko wskazuje na to, że ta pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy. Zespół potwierdził, że pracuje nad długo wyczekiwanym albumem.

– Zaczęliśmy prace nad nowym materiałem – z końcem maja w wywiadzie dla radia 101 WRIF oznajmił Slash.

Ile czasu będą potrzebowali Guns N’ Roses? Cóż, pamiętając sagę związaną z wydaniem „Chinese Democracy”, lepiej nie wyrokować. Dajmy im w spokoju pracować.

Guns N’ Roses mają za sobą głośną trasę Not In This Lifetime Tour. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV