Summer Dying Loud coraz bliżej. Zagrają Sodom, Sólstafir i inni

Lato powoli dobiega końca, ale jedno jest pewne – Aleksandrów Łódzki godnie (i głośno) je pożegna. 8 września rozpocznie się kolejna odsłona Summer Dying Loud. Zagrają m.in. Sodom, Unleashed, Sólstafir i Wolfheart. Czujcie się zaproszeni.

Organizowany nieprzerwanie od 2009 r. Summer Dying Loud to marka, która na dobre zaznaczyła swoją obecność na festiwalowej mapie Polski. Organizowany z rozmachem, przyciągający tłumy i muzycznie różnorodny – w dniach 8 i 9 września festiwal znów wstrząśnie Aleksandrowem Łódzkim.

– Jeśli chodzi o line-up, w tym roku mamy 18 wykonawców – opowiada nam Tomasz Barszcz, organizator wydarzenia. – Głównym magnesem są wykonawcy zagraniczni, w tym Sodom, Unleashead i Sólstafir. Są też nieco mniej znani, ale również ciekawi artyści, kapele, które prezentują inne ciekawe nurty.

Wśród zaproszonych gości, których pełną listę znajdziecie na stronie festiwalu, znalazło się miejsce dla przedstawicieli przeróżnych kierunków – od deathmetalowego łomotu po stonerowy odjazd.

– Czasem zastanawiam się, czy nie przesadzam z tym rozrzutem – przyznaje Tomek Barszcz. – Obawiam się, czy czegoś nie będzie za mało albo czegoś za dużo. W tym roku jestem pozytywnie zaskoczony odbiorem line-upu. Każde ogłoszenie spotkało się z ciepłym przyjęciem, nawet ogłoszenie zespołu Percival, który wystąpi w składzie folkowym, nie metalowym. Myślę, że festiwal cały czas będzie podążał w tę stronę, w stronę różnorodności, bo dzięki temu są ludzie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć niektóre zespoły i przez to poznać coś nowego. Nam z kolei daje to dużo swobody.

Ale jak podkreśla nasz rozmówca, Summer Dying Loud to więcej niż festiwal.

– To duże przedsięwzięcie, które zdobyło uznanie nie tylko w regionie, ale też całej Polsce. Przyjeżdżają do nas ludzie z różnych stron. Dla Aleksandrowa Łódzkiego to promocja nie do przecenienia. Do mniejszego miasta trudno ściągnąć osoby z zagranicy, a my już mamy informacje, że będą np. goście z Niemiec, z Anglii, z Ukrainy. To duża rzecz dla Aleksandrowa – kończy Tomek Barszcz.

Po szczegółowe informacje o festiwalu odsyłamy na www.summerdyingloud.pl

Koszulki, bluzy i wszystko, czego potrzebujecie na koncerty, znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV