Slipknot ma nowe utwory. Clown potwierdza

Wygląda na to, że Slipknot wcale nie ma zamiaru robić sobie przerwy, tak jak przedstawiał to niedawno Corey Taylor. „Właściwie to jest już data, kiedy część z nas ma spotkać się w studiu, by poskładać rzeczy na nowy album” – zdradził Clown, perkusista zespołu.

– Nie robimy nic przez 2 lata – z rozbrajającą szczerością ogłosił niedawno Corey Taylor, komentując plany Slipknot na najbliższy czas. Wszystko wskazuje jednak na to, że Taylor trochę się zagalopował. Grupa ma bowiem jasno sprecyzowane plany, o których w najnowszym wywiadzie dla magazynu „Metal Hammer” opowiedział Shawn  „Clown” Crahan. Perkusista wyjawił, że wspólnie z kolegami napisał już ok. 7-8 utworów na nowy album.

– „The Gray Chapter” (ostatni album Slipknot – red.) pokazał nam tempo, w jakim pędziła nasza kariera. Musieliśmy zmienić basistę, musieliśmy zmienić perkusistę. To był trudny czas. Ludzie mówili nam: „Jak zespół ma zamiar tworzyć? Joey i Paul odeszli”. Pieprzyć to. Stworzyliśmy zajebisty materiał, który szczerze uwielbiamy. I mamy zamiar zrobić to ponownie. Właściwie to jest już data, kiedy część z nas ma spotkać się w studiu, by poskładać rzeczy na nowy album – powiedział Clown.

Perkusista przyznał, że wspólnie z gitarzystą Jimem Rootem i perkusistą Jayem Weinbergiem zaliczył już jedną sesję w Los Angeles, dopracowując z kolegami motywy skomponowane w ostatnim czasie.

– Mamy ponad 27 gotowych pomysłów, 7 czy 8 z nich to już skończone numery. Utwory mogą się jeszcze zmienić, bo nic na sztywno póki co nie ustalaliśmy. Ale naprawdę cieszę się, że mamy konkretne pomysły, nad którymi teraz będziemy mogli spokojnie pracować. Przyszłość nigdy nie przedstawiała się lepiej dla naszej muzyki – zapewnił Clown.

Przypomnijmy: najnowszym wydawnictwem Slipknot jest zmontowany przez Clowna dokument „The Day Of The Gusano” poświęcony pierwszemu koncertowi zespołu w Meksyku. DVD promuje koncertowa wersja „Psychosocial”.

Ostatnia pełnoprawna trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r. Obecnie Corey Taylor koncertuje wraz ze Stone Sour, swoim drugim zespołem, z którym w czerwcu wydał album „Hydrograd”.

Do Europy grupa zawita w listopadzie. Zespół nie ma w planach koncertu w Polsce.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Brian Leli (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV