Sleep po raz pierwszy na koncercie w Polsce

Pionierzy doom/stoner metalu ze Sleep po raz pierwszy w Polsce. Amerykanie 9 kwietnia przyjadą do warszawskiej Progresji, by promować materiał z ubiegłorocznej płyty The Sciences. Na wydarzenie zarprasza Metal Mind Productions.

Sleep to doom/stoner metalowe trio z San Jose w Kalifornii, którego początki sięgają wczesnych lat 90. W dorobku grupy znajdują się tak kultowe wydawnictwa, jak „Sleep’s Holy Mountain” (1993) czy uchodzący za jeden z najcięższych albumów w historii gatunku „Dopesmoker” (2003).

Po przerwie w działalności spowodowanej konfliktem z wytwórnią Sleep wrócili do gry. Począwszy od 2003 r., zespół zagrał kilka koncertów, rekrutując do składu Jasona Roedera z Neurosis. Pierwsze informacje ze studia pojawiły się jednak dopiero w 2017 r. W 2018 r. grupa wydała pierwszy od czasu „Dopesmokera” album pt. „The Sciences”.

Z materiałem z „The Sciences” Sleep odwiedzą Polskę 9 kwietnia. Koncert odbędzie się w klubie Progresja w Warszawie i będzie częścią europejskiej trasy koncertowej amerykańskiej ekipy.

Bilety w cenach 120 (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu) trafią do sprzedaży w najbliższy piątek o godz. 10.00 na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl i www.eventim.pl

Skład Sleep tworzą obecnie: Al Cisneros, Matt Pike i Jason Roeder.

Szczegóły wydarzenia poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV