Slayer kończy działalność. Behemoth gościem pożegnalnej trasy

Ogłaszając koniec działalności, Slayer wprawił w osłupienie fanów na całym świecie. Zanim jednak legendarni thrashmetalowcy przejdą na muzyczną emeryturę, zagrają jeszcze jedną trasę. Ta będzie miała polski akcent – wspólnie za Slayerem na koncerty wyruszy rodzimy Behemoth!

Wielu fanów trueschoolowego thrashu zastanawia się, czy Slayer rzeczywiście przechodzi na emeryturę, czy – wręcz przeciwnie – igra z fanami, uciekając się do zręcznego chwytu marketingowego. My nie mamy zamiaru oceniać. Fakty są takie, że grupę czeka jeszcze jedna trasa. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wydarzenie o imponującym rozmachu – wszak chodzi o pożegnanie niekwestionowanej legendy gatunku.

W pożegnalne tournée Slayer nie wyruszy sam. Zespół z Huntington Park wspierać będą Lamb of God, Anthrax, Testament, a także reprezentanci Polski w postaci formacji Behemoth, która już potwierdziła swój udział w trasie Final World Tour.

Dla Nergala & Co. będzie to drugie z rzędu północnoamerykańskie tournée w towarzystwie Slayera, bo przypomnijmy: latem 2017 r. Behemoth gościnnie wziął udział w trasie, w ramach której Tom Araya i spółka promowali wydany w 2015 r. nakładem Nuclear Blast album „Repentless” (skład trasy uzupełniła wówczas ekipa Lamb of God – red.).

Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się trasa. Póki co wiadomo, że najpierw odbędzie się na terenie Ameryki Północnej. Co dalej? Możemy przypuszczać, że pożegnanie Slayera trochę potrwa i bynajmniej nie ograniczy się do jednego kontynentu.

Czy w grę wchodzi koncert w Polsce? Oby. Po raz ostatni w naszym kraju Slayer wystąpił w lipcu 2016 r. podczas Festiwalu w Jarocinie. Koncert stanowił 13 wizytę zespołu w Polsce.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV