Slash o przyszłości Guns N’ Roses. Kolejna trasa i album

Członkowie Guns N’ Roses mają jasne plany na przyszłość zespołu. Grupa jeszcze w 2019 r. powróci na koncertowy szlak, by następnie zająć się nagraniem długo wyczekiwanej płyty. O wszystkim poinformował Slash.

– Po koncercie w RPA, lecimy z The Conspirators prosto do Europy, gdzie mamy kilka festiwali. Następnie wracamy do USA i Kanady. To wszystko będzie się działo do sierpnia. Później planuję trzymać się Guns N’ Roses – w najnowszym wywiadzie udzielonym radiostacji Chile’s Futuro wyjawił Slash.

Gitarzysta zdradził, że zespół wkrótce wróci na scenę. Minitrasa Guns N’ Roses ma rozpocząć się w październiku. Slash nie powiedział wprawdzie, gdzie i jak długo zamierza koncertować z zespołem, ale za to zapewnił, że następnym celem legendarnej formacji będzie nagranie płyty.

– Dużo zostało powiedziane o nowym albumie Guns N’ Roses, z którym właściwie nic jeszcze nie zrobiliśmy, dlatego zamierzamy się na tym skupić. The Conspirators będę mieli przerwę. Jej długość będzie zależała od tego, jak potoczą się sprawy z Guns N’ Roses – jasno postawił sprawę Slash.

Warto odnotować, że przed startem październikowej trasy Guns N’ Roses wystąpią na festiwalu Louder Than Life, mającym odbyć się we wrześniu w miejscowości Louisville. Będzie to pierwszy koncert zespołu od czasu zakończenia Not In This Lifetime Tour w grudniu 2018 r.

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour wystartowała w 2016 r. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Trasa Not In This Lifetime Tour wygenerowała blisko pół miliarda dolarów przychodu, co czyni ją jedną z najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii muzyki.

Ostatnim albumem Guns N’ Roses pozostaje „Chinese Democracy”, głośny album wydany w 2008 r. W nagraniach nie wzięli jednak udziału Slash i Duff McKagan z obecnego (i pierwotnego) składu Guns N’ Roses.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV