Serj Tankian zapowiada dokument o swojej działalności

Ostatni czas to urodzaj filmów o tematyce muzycznej. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości czekają nas kolejne premiery. Nad dokumentem o swojej karierze pracuje Serj Tankian.

Serj Tankian oprócz działalności muzycznej zajmuje się propagowaniem bliskich mu wartości. Wokalista System of a Down od lat opowiada się za ochroną środowiska naturalnego, tolerancją i równością, dając temu wyraz m.in. w swoich tekstach. Swoją działalność Tankian zamierza przedstawić w filmie dokumentalnym, nad którym aktualnie pracuje.

„Robimy dokument muzyczny o aktywizmie i mojej karierze. Szukamy starych nagrań, zdjęć i video” – za pośrednictwem Instagrama poinformował Tankian, udostępniając zdjęcie ze swojego pierwszego koncertu zagranego z zespołem Forever Young.

Póki co nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się efektów prac. Niewykluczone, że prędzej niż nowej płyty System of a Down. Shavo Odadjian, basista System of a Down, wprawdzie opowiadał niedawno, że zespół ma gotowy materiał na nowy album, ale Tankian zgasił jego entuzjazm wcześniej niż można się było spodziewać. Wokalista jasno dał do zrozumienia, że ani on, ani jego koledzy nie zamierzają niczego wydawać. Przynajmniej na razie.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 14 lat temu.

Ostatnim wydawnictwem System of a Down pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła również inny longplay – „Mezmerize”.

Serj Tankian mimo to nie próżnuje. W ostatnim czasie muzyk pojawił się m.in. w utworze „Ramagehead” supergrupy O.R.K. Wcześniej wokalista pracował nad ścieżką dźwiękową do filmu „Spitak” opowiadającego o trzęsieniu ziemi w Armenii w latach 80. XX w. Oprócz tego Tankian jest zaangażowany we współpracę z Jimmym Euringerem, liderem electropunkowej grupy Mindless Self Indulgence, z którym współpracuje przy projekcie Fuktronic.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Safi-iren (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV