Sepultura pokazała okładkę nowej płyty. „Quadra”

Sepultura trzyma się obranego kierunku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami początek 2020 r. przyniesie kolejny album grupy. Zespół opublikował okładkę oraz przybliżoną datę premiery płyty „Quadra”.

„Quadra”, czyli już piętnasty longplay Sepultury, ujrzy światło dzienne w lutym 2020 r. Materiał, który Sepultura zamierza zaprezentować tym razem, jest na ostatnim etapie produkcji. Zespół po raz kolejny postawił na postać Jensa Bogrena i jego studio Fascination Street w Örebro w Szwecji.

– Zaczęliśmy kompletowanie pomysłów na przełomie września i października ubiegłego roku – prace nad nowym materiałem relacjonował niedawno Andreas Kisser, wieloletni gitarzysta i lider Sepultury. – Ja i Eloy Casagrande, nasz perkusista, pracujemy w São Paulo, układając struktury nowych utworów. Derrick [Green, wokalista – red.] i Paulo [Xisto Pinto Jr., basista – red.] również pracują w swoich domach. Mamy ok. 10 gotowych numerów. Chcielibyśmy wrzucić je na album z 12 utworami. Taki jest plan. Do tego zamierzamy dograć jakieś covery i bonus tracki na wersje specjalne i tak dalej.

– Cel to wypuszczenie płyty w lutym 2020 r. – mówił wówczas Kisser.

Przybliżona data premiery została już potwierdzona. Poznaliśmy też okładkę płyty, która możecie zobaczyć poniżej. Pod okładką udostępniamy nagranie pierwszego nowego utworu grupy pt. „Isolation”. Sepultura zagrała go 4 października na festiwalu Rock In Rio w rodzinnej Brazylii.

Sepultura istnieje od 1984 r. Zespół powstał w mieście Belo Horizonte. Największe sukcesy formacja odnosiła w czasach, gdy w jej szeregach grali bracia Max i Igor Cavalera, obecnie członkowie innych zespołów (obaj bracia Cavalera przyjadą do Polski 20 listopada z własnym projektem).

Ostatni polski koncert Sepultury odbył się w marcu 2018 r.

Licencjonowany merch grupy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV