Scorpions ze specjalnym wydawnictwem na 30. rocznicę „Wind of Change”

Scorpionsi przygotowują się do 30-lecia wydania kultowego „Wind of Change”. Zespół przygotował limitowany box set „Wind of Change: The Iconic Song”. Premiera wydawnictwa 27 listopada.

Jeden z największych klasyków hard rocka, Scorpions, świętuje w tym roku 30. rocznicę wydania „Wind of Change”. Z tej okazji, 3 października ukaże się limitowany box set: „Wind of Change: The Iconic Song”. To wydawnictwo będzie w całości dedykowane wielkiej balladzie stworzonej przez Klausa Meine, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego i upadku Żelaznej Kurtyny. Inspiracją do napisania tego utworu była wizyta zespołu na moskiewskim festiwalu Music Peace Festival w 1989 r. „Winds of Change” to uczucie nadziei, optymizm i perspektywa lepszego jutra.

– Kiedy weszliśmy na scenę stadionu im. Lenina i rozpoczęliśmy nasz koncert od utworu „Blackout”, wszyscy żołnierze Armii Czerwonej, którzy służyli tam jako ochroniarze, podrzucili swoje czapki i kurtki w górę i przyłączyli się do publiczności. Świat zmieniał się na naszych oczach. To było niesamowite doświadczenie – wspomina Klaus Meine.

Box set zawierać będzie 84-stronicową książeczkę w twardej oprawie napisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego „Metal Hammera” i bliskiego powiernika zespołu. Na tę okazję Klüsener zrobił specjalny wywiad z Klausem Meine oraz opisał powstanie utworu i wpływ piosenki. Ponadto wydawnictwo zawiera wiele archiwalnych i do tej pory niepublikowanych zdjęć, których autorem jest fotograf zespołu Didi Zill, a także fotografie z prywatnego archiwum Klausa Meine. Ciekawostką dla kolekcjonerów będzie też rękopis Klausa Meine ze słowami piosenki.

Poza książeczką w box secie znaleźć będzie można nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych „Wind of Change”. Będzie tam także pięć wersji utworu na CD lub 12-calowym winylu: wersja oryginalna z albumu, wersja nagrana z Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej, wersje po rosyjsku i hiszpańsku oraz niepublikowana wersja demo Klausa Meine. W samym sercu box setu będzie ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego z czerwoną gwiazdą „Wind of Change” i ręcznie pisanym przez Klausa Meine tekstem „Wind of Change”.

– W czasach wirusa COVID-19, a jednocześnie w czasach tych wszystkich teorii spiskowych, „Wind of Change” jest niczym objęcie starego przyjaciela z czasów, gdy nadzieja na pokój na świecie spełniła się. Marzenie o pokoju żyje w tej piosence – kończy wokalista Scorpions.

Przedsprzedaż wydawnictwa trwa na stronie www.theiconicsong.com

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV