Sabaton z wiadomością dla fanów. „Robimy nowy album”

Pracowity rok czeka dobrze znanych polskiej publice metalowców z Sabaton. „Mam dla was ekscytującą wiadomość. Robimy nowy album” – w komunikacie skierowanym do fanów informuje Joakim Brodén, wokalista grupy.

To jeden z najbliżej związanych z Polską zespołów metalowych. Wykonujący energiczną odmianę power metalu, rozmiłowany w tematach wojennych, Sabaton szturmem wziął rodzimą publiczność, muzycznie nawiązując do polskiej historii. Szwedzi otwierają kolejny rozdział, o czym sami poinformowali, nagrywając specjalną wiadomość video.

– Mam dla was ekscytującą wiadomość. Robimy nowy album. Nie mówię, że zaczynamy. Jesteśmy na etapie nagrań – ujawnia Joakim Brodén, frontam Sabaton.

Ostatni album szwedzkiej formacji , „The Last Stand”, ukazał się w 2016 r. Co ciekawe, począwszy od 2005 r. i debiutanckiej płyty „Primo Victoria”, Sabaton nigdy nie kazał fanom czekać na nowe wydawnictwo dłużej niż 2 lata. Dlaczego tym razem okres oczekiwania jest dłuższy?

– Trasa promująca „The Last Stand” wywiodła nas dosłownie wszędzie – w niedawnym wywiadzie dla TV War tłumaczył Brodén. – Wcześniej nie graliśmy tak dużo w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i w Azji, dlatego byliśmy w stanie wydawać płyty co 2 lata. Teraz, kiedy gramy też np. w Australii, niestety trochę się to przeciąga.

– Spokojnie. Nie zamierzamy być zespołem, który wydaje album raz na 8 lat – zapewnił lider Sabaton.

Przypomnijmy: Sabaton to jeden z headlinerów powracającego po latach Mystic Festival. Zespół wystąpi drugiego dnia festiwalu – 26 czerwca. Tego samego dnia zagrają też m.in. Within Temptation, King Diamond i Emperor.

Karnety VIP oraz kolekcjonerskie na płytę dostępne są na www.tickets.mysticfestival.pl. Karnety numerowane na sektory A i C można nabyć na Eventim.pl. Bilety jednodniowe w cenach od 269 do 349 zł są w sprzedaży na obu platformach.

Płyty, koszulki, bluzy i pełną ofertę merchu Sabaton znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. pitpony.photography (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV