Rust z nowym klipem. Energia i „beachboysowy” klimat

Dziesięć miesięcy po premierze płyty „Night Will Fall” zespół RusT przypomina o sobie trzecim teledyskiem promującym album. „To dla mnie najbardziej pozytywny, dający największego kopa numer z całej płyty” – komentuje Michu Przybylski, wokalista RusT.

Drugi krążek RusT ukazał się jesienią ubiegłego roku. Jeszcze przed premierą promował go teledysk do singla „Order”, który dotarł do 2. miejsca notowania TurboTop Antyradia. W grudniu uzupełniła go animacja do „Balloon”, teraz natomiast światło dzienne ujrzał obraz do utworu „Be Yourself”.

– To dla mnie najbardziej pozytywny, dający największego kopa numer z całej płyty. Uwielbiam go! – przyznaje wokalista Michu Przybylski. – Cenię go za energię i „beachboysowy” klimat, ale też przede wszystkim za bezpośrednie przesłanie.

W teledysku Michu wciela się w rolę kierowcy taksówki (przeszło pięćdziesięcioletniego Jaguara), a kolejni podróżni, słuchając „Be Yourself”, objawiają swoje prawdziwe „ja”.

– Żyjemy w naprawdę zwariowanych czasach, gdzie uczucia, relacje międzyludzkie oraz szacunek do otaczającego nas świata są coraz bardziej bagatelizowane – zauważa frontman Rust. – Pęd, nadprodukcja, ogrom informacji i bodźców, których nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę przyswajać, doprowadza mimowolnie do frustracji i rozgoryczenia. Mam wrażenie, że ten wyścig szczurów to główny czynnik, który pcha ludzi do zakładania masek. „Be Yourself” to opowieść o prawdziwym szczęściu i obnażeniu swojej osobowości.

„Night Will Fall” to drugi album w dorobku RusT. Debiutancki „White Fog” ukazał się w 2014 r. Grupa, której brzmienie nawiązuje do rocka lat 60. i 70., jest laureatem Jarocin Festiwalu, Eliminacji do Przystanku Woodstock, legendarnej Muzycznej Jesieni w Grodkowie i Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV Europen Music Awards w Belfaście.

RusT mają na koncie występy m.in. na Orange Warsaw Festival i Masters of Rock w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami, jak Judas Priest, Muse czy Rival Sons.

Nasz materiał video o „Night Will Fall” znajdziecie via [link]

Świeżo opublikowany klip do „Be Yourself” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV