Rotting Christ headlinerem drugiego dnia Festiwalu Uwolnić Muzykę

Poznaliśmy headlinera drugiego dnia Festiwalu Uwolnić Muzykę. 27 lipca nad akwenem Kajaki w Środzie Śląskiej zagrają greccy reprezentacji black metalu z formacji Rotting Christ.

Grupa Rotting Christ dołącza do Vadera, headlinera pierwszego dnia Festiwalu Uwolnić Muzykę, a także niedawno ogłoszonych ekip undertheskin i Jarun.

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. – przed tegorocznym Festiwalem Uwolnić Muzykę tłumaczył nam Mirosław Chołda, szef festiwalu. – Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej. Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać różne rodzaje muzyki – zapewniał nas organizator wydarzenia.

W ubiegłym roku na Festiwalu Uwolnić Muzykę wystąpiły m.in. zespoły Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, In Twilight’s Embrace i Thar Ai. Impreza odbywała się w dniach 27-28 lipca.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV