Robert Plant zaprasza na odlot z niebieskim ptakiem

Krótko przed premierą dziesiątej solowej płyty, której premierę wyznaczoną na 13 października, kolejnym utworem dzieli się Robert Plant. W folkowo-onirycznym nastroju i wokalistką The Pretenders – przy „Bluebirds Over The Mountain” po prostu odlecicie!

Publikując „Bluebirds Over The Mountain”, Robert Plant zaprasza na trip. Aby przeżyć go w pełni, musicie zobaczyć klip. W „Bluebirds Over The Mountain” którym wszystko zakrzywia się jak po kwasie, a baśniowa rzeczywistość ukazana jest z lotu (oczywiście niebieskiego) ptaka.

Teledysk do „Bluebirds Over The Mountain”, który możecie zobaczyć poniżej, zapowiada najnowszy album byłego już frontmana Led Zeppelin, który trafi do sprzedaży jako „Carry Fire”.

– Chodzi o intencje. Cieszę się z moich poprzednich prac i oczywiście je szanuję, ale zawsze czuję chęć pracy twórczej. Muszę łączyć nowe ze starym. W efekcie cały zespół dąży do czegoś nowego, do znalezienia nowych brzmień, krajobrazów, nastrojów, melodii i instrumentacji – o swoim nadchodzącym wydawnictwie mówi Robert Plant.

Album „Carry Fire” został nagrany wraz z zespołem The Sensational Space Shifters, z którym wokalista współpracuje od 2012 r.

Niecierpliwie czekając na premierę „Carry Fire”, przypominamy: ostatnim albumem Roberta Planta jest wydany w 2014 r. „Lullaby and the Ceaseless Roar”. W Polsce Plant po raz ostatni wystąpił 21 lipca 2015 r.. na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Merch Led Zeppelin, macierzystego zespołu Roberta Planta, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV