Rob Halford zapowiada autobiografię. „Miałem bogate życie”

Rob Halford, prawdziwy weteran sceny heavymetalowej, jest gotowy na spisanie autobiografii. „Zamierzam napisać książkę” – zdradził frontman Judas Priest. Wokalista nie zamierza zwlekać.

Choć wcześniej wykluczał taką możliwość, legendarny Rob Halford przymierza się do wydania autobiografii. Swoimi planami muzyk podzielił się z prowadzącą popularny kanał Full Metal Jackie.

– Zamierzam napisać książkę. Myślałem o rzeczach, które mi się przydarzyły, a o których ludzie nie wiedzą. Będzie zabawnie. Zostałem osobiście pobłogosławiony przez Matkę Boską – zapewnił Halford. – Jeśli to nie zachęci was do sprawdzenia mojej biografii, to nie wiem, co zadziała. Ale zostawmy to.

– Przytrafiło mi się tak dużo pięknych rzeczy – stwierdził wokalista. – Miałem bardzo, bardzo bogate życie. Moje życie nadal takie jest. Nie mógłbym być bardziej wdzięczny niż jestem teraz.

– Muszę to zrobić, ponieważ ludzie będą tworzyć własne historie, w których pojawią się ich interpretacje. Nie ma w tym nic złego, ale ważne jest, żeby takie rzeczy wychodziły ze źródła. Najlepsze książki, jakie napisano, np. o Mötley Crüe, o Lemmym czy o Led Zeppelin, zostały napisane prosto z serca wydarzeń – dodał Halford.

– To się w końcu stanie, Jackie. Dam ci znać, jak temat będzie na tapecie – podsumował frontman Judasów, zwracając się Jackie Kajzer, prowadzącej program Full Metal Jackie.

Póki co Halford ma na głowie kilka innych spraw. Najpilniejsze to europejska trasa u boku Ozzy’ego Osbourne’a oraz 50-lecie Judas Priest, które zespół zamierza hucznie świętować w 2019 r. (szczegóły mają zostać podane wkrótce). W odwodzie jest też wyczekiwany blackmetalowy projekt, w jakim obok Halforda miałby się pojawić m.in. Nergal.

Nie wątpimy, że Halfordowi starczy energii na wszystko. O tym, że po niespełna pół wieku na scenie Halford pozostaje w wyśmienitej formie, polska publiczność dopiero co miała okazję się przekonać. W 2018 r. Judas Priest dwukrotnie odwiedzili nasz kraj – 13 czerwca, grając halowy koncert w katowickim Spodku, a także 3 sierpnia na Pol’and’Rock Festivalu (eks-Przystanku Woodstock). Oba koncery bogowie metalu zagrali w ramach promocji płyty „Firepower”.

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. André Banyai (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV