Rob Halford wyda świąteczny album

Święta wprawdzie daleko, ale możecie być pewni, że w tym roku będzie czego słuchać, lepiąc uszka, pakując prezenty i ogarniając choinkę. Zadba o to sam Rob Halford. Wokalista Judas Priest zamierza wydać album ze świątecznymi piosenkami.

Ciężarówka Coca-Coli jeszcze nie wyjechała na ulice, ale Rob Halford zdążył już poczuć magię Świąt. Frontman Judas Priest 18 października wyda świąteczny album „Celestial”, będący zbiorem jego ulubionych piosenek o Świętach.

– Maniacy metalu, jak sami o sobie mówimy, piszą się na święta tak samo, jak każdy – nie ma wątpliwości Halford.

– Wspaniałym aspektem metalu jest to, że ma kilka różnych wymiarów. Sądzę, że dla kogoś, kto patrzy na to z zewnątrz, kto nie jest blisko sceny metalowej, to może być obłęd. Robiąc ten album, staraliśmy się sięgnąć po wiele odmian tej muzyki – dodaje legendarny „bóg metalu”.

Halford nie po raz pierwszy bierze na warsztat popularne christman songi. Dokładnie dekadę temu wokalista wydał „Halford III: Winter Songs”, świąteczny album, będący zarazem jego trzecim solowym wydawnictwem.

Przypomnijmy: w 2020 r. Judasi planują zagrać ogólnoświatową trasę, która w założeniu ma uczcić 50-lecie pionierów metalu. To już pewne: pierwszy koncert przyszłorocznego tournée odbędzie się blisko Polski na niemieckim festiwalu Wacken. Wydarzenie potrwa od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 r.

Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne koncerty rocznicowej trasy Judas Priest. Polski koncert jest więcej niż prawdopodobny. Mystic Festival, a może powtórka na Pol’and’Rock (pierwsza opcja jest dużo bardziej prawdopodobna)? Czekamy z niecierpliwością!

W 2018 r. Judas Priest dwukrotnie wystąpili w naszym kraju. Najpierw zagrali halowy koncert, który odbył się 13 czerwca na terenie katowckiego Spodka, by niespełna dwa miesiące później wystąpić na Pol’and’Rock Festival. Oba koncerty odbyły się w ramach promocji płyty „Firepower”. Album ukazał się w marcu 2018 r.

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV