Rammstein pracuje nad nowym materiałem

Rammstein to jeden z tych zespołów, których plany mocno pokrzyżował nowy koronawirus. Zespół wkrótce miał rozpocząć trasę, ale ostatecznie musiał ją odwołać. Niemcy nie zamierzają jednak tracić czasu. Przerwę wykorzystują na prace nad nowym materiałem.

O tym, że nowy materiał Rammstein jest w przygotowaniu, poinformował perkusista Christoph Schneider, goszcząc w podcaście „Rodeo Radio”. Zapytany, czym zajmuje się w czasie pandemii, Schneider odparł, że spotyka się z pozostałymi członkami Rammstein, by szlifować kolejne utwory.

– Wciąż mamy mnóstwo walających się szkiców, mnóstwo nieskończonych utworów. Spotykamy się i pracujemy nad nimi – wygadał się Schneider.

Muzyk jasno dał do zrozumienia, że atmosfera w szeregach Rammstein jest dobra.

– Chcemy pracować nad utworami – zapewnił Schneider. – Czy przerodzi się to w album, tego jeszcze nie wiemy.

CZYTAJ TEŻ: RAMMSTEIN JAKO POCZĄTKUJĄCA KAPELA. ZOBACZ ARCHIWALNE NAGRANIE

Wygląda na to, że sukces siódmej, imiennej płyty Rammstein z ubiegłym roku sporo zmienił w obozie reprezentantów Neue Deutsche Härte. Jeszcze przed premierą wydawnictwa gitarzysta Richard Kruspe, gitarowy filar niemieckiej formacji, prognozował, że będzie to ostatni album grupy. W tym kontekście przekazane przez perkusistę Rammstein wieści tym bardziej powinny ucieszyć fanów zespołu.

Przypomnijmy: Rammstein nie zagra w Polsce w lipcu. Zespół przełożył zaplanowany koncert na przyszły rok. Wydarzenie odbędzie się 17 lipca 2021 r. w Warszawie.

Merch Rammstein znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV